BARSA KONTROLISALA CEO MEČ I SLAVILA: Katalonci odlično šutirali i zasluženo pobedili Zvezdu

02.02.2024. 18:51
Crvena zvezda - Barselona
Crvena zvezda - Barselona / Izvor: MN Press

Duel 25. kola Evrolige.

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da pobede na svom terenu Barselonu u meču 25. kola Evrolige. Katalonci su kontrolisali ceo duel i na kraju je bilo 76:85 (17:18, 15:27, 19:19, 25:21).

POZNATI SASTAVI ZA OL STAR: Velika nepravda za Denver (FOTO)Nikola Jokić

POZNATI SASTAVI ZA OL STAR: Velika nepravda za Denver (FOTO)

POTRES U LOS ANĐELESU: Lejkersi spremni da trejduju Lebrona DžejmsaLebron Džejms

POTRES U LOS ANĐELESU: Lejkersi spremni da trejduju Lebrona Džejmsa

NEMA DOBRIH VESTI: Denver se oglasio povodom Jokićeve povredeNikola Jokić

NEMA DOBRIH VESTI: Denver se oglasio povodom Jokićeve povrede

Slabo je krenula Zvezda u prvoj deonici. Katalonci su polako dizali razliku i posle osam minuta je bilo 10:17. Tada je Sferopulos pozbvao tajm-aut, a u poslednjoj minuti je Nemanja Nedovič postigao pet poena i Barselona je sa minimalnom prednošću otišla na mini odmor.

Opet su deonicu bolje otvorili gosti. Povećavali su razliku i na poluvreme su otišli sa 13 razlike (32:45). Ta prednost je apsolutno samo zbog šuta za tri. Katalonci su pogodili šest od 11, a Zvezda samo dva od 14 u prvom delu.

Evroliga, 25. kolo:

CRVENA ZVEZDA – BARSELONA 76:85 (17:18, 15:27, 19:19, 25:21)

Štark Arena, Beograd

Sudije: F. Roća, S. Racis, K. Konstantinovs.

CRVENA ZVEZDA: Smart 7, Teodosić, Hanga 2, Davidovac, Mitrović 4, Lazić, Tobi 9, Bolomboj 12, Nedović 21, Gedraitis 6, Gilespi 2, Jago dos Santos 13. Trener: Sferopulos.

BARSELONA: Da Silva 1, Pauli, Veseli 16, Brizuela 20, Kalinić 6, Satoranski 6, Ernangomez 6, Laprovitola 12, Parker 9, Naji, Jokubaitis 9, Para. Trener: Grimau.

Katalonci su opet krenuli bolje i u trećoj četvrtini. Ipak, Zvezda je u jednom trenutku došla do minus deset, ali dva napada pri rezultatu 49:59 nisu iskoristili iako je tada publika nosila tim. Pred poslednju deonicu je bilo 51:64.

Pokušavali su domaći da se približe, ali nisu mogli da previše ugroze Katalonce koji su rutinski priveli meč kraju. Čak je i to što je na kraju bilo samo plud devet za Barselonu i dobro ako se zna kako se kretao rezultat tokom meča.

Dario Brizuela je imao šest od sedam pogodaka za tri, dok je Zvezda pogodila samo šest trojki iz 27 šuteva. Mođe se reći da je to svakako bilo presudno.

Crveno-beli ni posle sedam godina nisu uspeli da dođu do pobede nad timom iz Katalonije.

Kako je tekao duel možete pročitati ovde

KRAJ UTAKMICE

40. minut
Na kraju je posle trojke Nedovića ipak bilo manje od deset razlike - 76:85.
39. minut
Smart pogađa za tri - 71:79. Do kraja je 96 sekundi. Laprovitola lagano pogađa iz ulaza i verovatno završava meč - 71:81. Jago promašuje oba bacanja, ali Zvezda hvata loptu. Ipak, Smart ne uspeva za tri i jasno je da više nema šanse da crveno-beli pobede.
38. minut
Jago je imao priliku da pogodi za tir i da smanji na minus osam, ali nikako Zvzeda ne može na jednocifren minus i jednostavno utakmica ide na vodenicu gostiju. Smart pogađa i konačno je manje od deset razlike - 68:77.
37. minut
Smanjuje Jago na minus 11, ali posle promašaja gostiju nije zagrađen skok i Satoranski hvata loptu. Gosti posle čelendža dobijaju bacanja, koja pogađaju.
35. minut
Gilespi pogađa nastavlja se Zvezdina serija- 60:70. Brizuela je neverovatan i šesta trojka (uz jedan promašaj) - 60:73.
33. minut
Pogađa Jago za dva, a zatim i za tri - 58:70. Grimau zove tajm-aut.
32. minut
Veseli siguran sa linije bacanja - 53:68.
31. minut
Otvara se deonica sa namernim faulom Jana Veselog. Majk Tobi promašuje oba bacanja. Teodosić iz loše pozicije ne uspeva za tri i Zvezda je propustila lepu priliku.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut
Gosti opet podižu prednost - 49:64. Bolomboj zakacavu u začetku napada - 51:64. Para ne pogađa za tri.
29. minut
Stigla je Zvezda na minus deset i promašila dva napada. Kažnjava to Jokubajtis trojkom - 49:62.
28. minut
Gedriatis je zatražio od Sferopulosa da traži čelendž. Iako je sudija jasno mogao da vidi situaciju pokazao je da je lopta za goste. Posle gledanja snimka morao je da promeni odluku. U nastavku pogađa za dva Litvanac posle špromašaja Teodosića (pubilka je smatrala da je tu bio faul za tri bacanja) - 47:59.
26. minut
Brizuela pogađa i petu trojku (iz pet pokušaja) - 40:58. Vraća Nedović - 43:58. U sledećem napadu Gedraitis promašuje otvoren šut za tri. Mogla je Zvezda na minus 12.
24. minut
Bolomboj zakucava i publika je opet na nogama - 38:51
22. minut
Opet Barsa bolje otvara deonicu - 34:51.

KRAJ POLUVREMENA

20. minut
Grimau je zatražio čelendž da je Gedraitis napravio nameran faul. Sudije su procenile da nije. Veseli pogađa sa poludistance - 32:45. Nedović preko ruke ne uspeva za tri. Gube loptu i Katalonci, ali Gedriatis ne pogađa uz zvuk sirene.
19. minut
Fenomenalna odbrana Zvezde, ali Laprovitola iz očaja u zadnjoj sekundi pogađa sa devet metara - 32:43.
18. minut
Gedriatis krade loptu i posle faula pogađa dva bacanja - 30:38.
16. minut
Brizuela ne promašuje. Pogađa treću trojku iz isto toliko pokušaja - 26:36.
16. minut
Malo su krenuli i Zvezdaši - 26:33.
14. minut
Trojka Tobija i sada je samo osam razlike - 22:30. Brizuela vraća - 22:33.
12. minut
Konačno i Zvezda pogađa - 19:24. Bizeula trojkom pravim rekordnu razliku - 19:27.
11. minut
Gosti opet kreću bolje - 17:22.

Mala pauza zbog navijača Zvezde koji su bacajući papiriće napravili fenomenalnu atmosferu

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut
Mekano nabacuje na tablu Nedović za prve poene na meču - 14:18. Zatim i trojka Zvezdinog beka - 17:18.
9. minut
Gosti su bolje otvorili meč - 10:17. Sferopulos zove minutu odmora.
8. minut
Džoel Bolomboj zakucavanjem diže celu halu na noge - 10:13.
5. minut
Gedraitis smanjue - 6:9. Bolomboj lepo pogađa. Zvezda je prišla 8:9.
4. minut
Atmosfera je sjajna, ali košarka nije na tom nivou - 2:6.
1. minut
Barselona je odlično otvorila meč - 0:4.

Koreografija navijača Zvezde protiv Barselone
Koreografija navijača Zvezde protiv Barselone / Izvor: Srbija Danas

POČELA JE UTAKMICA

Tokom zagrevanja navijači su skandirali "Vrati se u Zvezdu Kalina". Želja je očigledno velika fanova crveno-belih da ponovo vide svog ljubimca Nikoliu Kalinića u dresu šampiona Srbije.

Crvena zvezda - Barselona / Izvor: Srbija Danas

Malo se domaći zezaju sa Jagom dos Santosom, zbog "incidenta" sa prethodnog meča

Očekuje se prepuna hala pošto su sve ulaznice prodate.