DŽEJMS I MONAKO RASTUŽILI ARENU: Zvezda pala pred Kneževima (VIDEO)

18.10.2023. 18:48 22:12
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Veoma neizvestan duel.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Monaka 76:82 (23:14, 21:24, 19:26, 13:18) u meču trećeg kola Evrolige.

BOMBA U EVROLIGI: Asvel našao zamenu za Parkera!

VASA JE STIGAO: Magična asistencija Micića podigla je sve u hali na noge (VIDEO)

ISPISAO JE ISTORIJU: Amerikanac je na čelu Evroligine večne liste

Zvezda je pretrpela drugi poraz, dok je Monako upisao prvu pobedu u ovogodišnjem izdanju elitnog takmičenja.

Sem uvodna dva minuta, fenomenalno je Crvena zvezda odigrala prvu četvrtinu. Pre svega zahvaljujući veoma raspoloženom Rokasu Giedraitisu crveno-beli su posle deset minuta igre imali devet poena prednosti. Litvanac je ubacio 14 poena, uz čak četiri trojke, od kojih je jedna bila na isteku napada iz veoma teške situacije.

Drugi kvartal je kao i početak meča bio nešto sporiji na obe strane, ali je za razliku od prve deonice Monako bio bolji rival u nastavku. Majk Džejms se razigrao i sa nekoliko trojki u njegovom stilu bio glavni protagonista povratka Kneževa koji su na četiri minuta do kraja poluvremena preokrenuli rezultat. Zvezda nije dozvolila gostima da se odmaknu, a Marko Simonović je, posle lošeg početka meča i dva brza faula, ulaskom u drugoj deonici doneo pravu energiju svom timu i vratio vođstvo domaćima.

Monako je uzvratio serijom 5:0, ali je onda na scenu stupio Nemanja Nedović i Zvezda je na veliki odmor otišla sa plus šest.

EVROLIGA, TREĆE KOLO

CRVENA ZVEZDA – MONAKO 76:82 (23:14, 21:24, 19:26, 13:18)

Dvorana: Štark arena

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić 3, Hanga 5, Davidovac 3, Mitrović 6, Simonović 6, Nejpir 7, Tobi, Bolomboj 11, Ilić, Nedović 15, Giedraitis 20

Monako: Okobo 11, Blosomgem, Braun 11, Dijalo 12, Korneli 5, Žaite, Voker 2, Motejunas 9, Outara 6, Hol 8, Džejms 18

Nije Zvezda uspela da iskoristi završnicu prvog poluvremena da se odmakne protivniku na značajniju razliku. Monako je mnogo bolje počeo nastavak meča. Majk Džejms je bio na nivou, pogađao je Amerikanac sa poludistance i razigravao svoje saigrače što je gostima vrlo brzo vratilo prednost u meču.

Ipak, Zvezda je imala nešto bolju završnicu trećeg kvartala i pred poslednjh deset minuta je dospela na poen zaostatka.

Početak četvrte deonice protekao je u čestim smenama u vođstvu i izgledalo je da će ekipa koja stekne nešto značajniju prednost doći do pobede.

Zvezda je na nešto više od pet minuta do kraja posle trojke Nemanje Nedovića stekla plus pet, Štark arena je bila u usijanju, ali Monako je potom pokazao zašto je prošle godine igrao fajnal-for.

Majk Džejms je briljirao i do kraja meča tim Duška Ivanovića je postigao svega sedam poena, a presudna je bila trojka Alfe Dijala na 53 sekunde do kraja.

Najefikasniji igrač meča je bio Džejms sa 18 poena. Dijalo je imao 12, a Okobo i Braun po 11 poena kod Monaka. U ekipi Crvene zvezde istakao se Giedraitis sa 20 poena, Nedović je imao 15, a Džoel Bolomboj četiri manje.

Real Madrid - Žalgiris 93:79

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

Kraj utakmice. Crvena zvezda - Monako 76:82.

40. minut
Alfa Dijalo za tri! Plus sedam za Monako. Tajm-aut Ivanović. Preostalo su 53 sekunde do kraja.

39. minut
Giedraitis je pogodio oba slobodna bacanja, ali Džon Braun pogađa na drugoj strani. I dalje jeplus četiri za goste.

38. minut
Džejms pogađa sa poludistance, Monako vodi 74:70. Očekuje nas neizvesna završnica.

35. minut
Nedović je pogodio trojku, da bi zatim Motejunas ubacio flouter. Zvezda vodi, 70:68.

33. minut
Pogađa trojku Adam Hanga i Zvezda je u prednosti, 67:66. Fenomenalan posao radi Džoel Bolomboj, sa ofanzivnim skokovima.

Završena je treća deonica. Zvezda je u zaostatku, 64:63.
28. minut
U zoni je Majk Džejms. Novi njegovi poeni, trenutno ih ima 16. Nedović uzvraća na drugoj strani sa pogođenim flouterom. Plus dva je za goste.

26. minut
Rastrzana je igra u protekla dva minuta. Sudije ništa ne sviraju ni na jednoj strani. Monako je posle pogođenih slobodnih bacanja Kembe Vokera ponovo u prednosti, 54:53.

24. minut
Igra se poen za poen u ovim trenucima. Zvezda vodi pola koša razlike.

22. minut
Eli Okobo trojka, pa Džon Braun poludistanca i polaganje jeste početak treće deonice za Monako. 44:45 je za goste.

Počelo je drugo poluvreme.
Poluvreme u Areni. Crvena zvezda je odlično završila drugu deonicu i ima šest poena prednosti.

19. minut
Serija 5:0 gostiju koji ponovo vode. Ivanović reaguje tajm-autom.

18. minut
Usledio je odgovor Crvene zvezde. Marko Simonović se vratio na parket i odmah doneo energiju svom timu. Zvezda ponovo vodi 37:33.
16. minut
Zvezda u kontraritmu. Razigrao se Majk Džejms i pre svega zahvaljujući njemu gosti su ponovo u prednosti. 31:29 je za tim Saša Obradovića.

15. minut
Rano su i jedni i drugi ispunili bonus, pa se očekuje da do kraja deonice gledamo dostao odlazaka na liniju slobodnih bacanja. Plus šest je za Zvezdu posle polaganja Nedovića.

12. minut
U dresu Monaka, debitovao je i Kemba Voker. Za sada se nije najbolje snašao bivši član Šarlota. Kao i početak meča i start druge deonice je nešto sporiji. 23:16 je za Zvezdu.

Završena je prva četvrtina. Rezultat je 23:14 za Crvenu zvezdu.

9. minut
Potpuno se razigrala Crvena zvezda. Raste prednost domaćina, odlična igra na oba kraja terena tima Duška Ivanovića. Trenutno je plus sedam.

8. minut
Neverovatan je Giedraitis, četvrta trojka za Litvanca i već je sada na 14 poena. Vodi Zvezda 16:14.

6. minut
Posle serije gostiju od 5:0, odgovorila je Zvezda trojkom i to preko Rokasa Giedraitisa kome je ovo drugi pogodak van linije 6.75. Gosti imaju prednost od jednog poena.

5. minut
Probudili su se malo i jedni i drugi. Posle poena Giedraitisa, Zvezda vodi 7:6.

2. minut
Loš početak meča za Marka Simonovića. Napravio je mladi košarkaš dva brza faula i posle nepuna dva minuta je zamenjen. Na drugoj strani je Motejunas bio polovičan sa linije slobodnih bacanja. Neefikasan start utakmice, 1:0 za goste.

Utakmica je počela.

Crvena zvezda meč kreće u petorci: Teodosić, Hanga, Giedraitis, Simonović, Tobi

Trener gostiju i bivši strateg Crvene zvezde, Saša Obradović dočekan je gromoglasnim aplauzom domaće publike, a ovacije je pobrao i nekadašnji igrač crveno-belih, Džordan Lojd.

Najnovije vesti o KK Crvena zvezda možete naći OVDE.