EVROKUP: Partizan "NA MIŠIĆE" izvojevao VAŽNU pobedu

17.11.2020. 22:13
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Odlična utakmica, šteta što nije bilo publike.

Košarkaši Partizana savladali su Uniks u vrlo važnoj utakmici Evrokupa sa 89:86 (20:26, 20:13, 23:21, 26:26). Izabranici Saša Filipovskog sada imaju 3-3, dok Rusi imaju isti broj poraza uz jednu pobedu više.

"REVOLVERAŠKI" OBRAČUN U MOSKVI: Bili Beron RAFALOM odgovorio NEZAUSTAVLJIVOM Švedu! Na kraju... (VIDEO)

TUGA U KRAGUJEVCU: Preminuo KOŠARKAŠ Radničkog i osvajač SVETSKE medalje

PRŠTALO U SRPSKOM DERBIJU: Drama u meču Micića i Lučića - poslednja 4 poena su ODLUČILA (VIDEO)

Prva četvrtina završena je rezultatom 26:20 za Uniks, a interesantno je da Partizan nijednog momenta nije vodio. Bilo je 2:2 i 4:4, a sve ostalo vreme su Rusi bili u prednosti.

Partizan je prvi put poveo sa 33:32 na pet minuta i deset sekundi pre kraja poluvremena, a i na odmor se otišlo sa poenom prednosti za crno-bele (40:39).

U trećoj deonici su se smenjivali timovi u vođstvu, ali Partizan je serijom od 6:0 stigao do 63:55. Ipak, tada Rusi postižu pet poena i u poslednju četvrtinu se ulazi rezultatom 63:60. Nastavili su košarkaši Uniksa seriju i stigli čak do vođstva od 64:63, a onda je krenula klackalica.

Na dva minuta pre kraja Pejdž je trojkom doveo crno-bele u vođstvo 81:78, a u sledećem napadu je opet pogodio za tri poena (84:80).

Miler Mekintajer je promašio 15 sekundi pre kraja pri rezultatu 86:85 za Partizan, ali Rašon Tomas je uzeo loptu, a Mekintajer je kucanjem isparvio svoju grešku i podigao na tri poena razlike. Morgan je pogosdio samo jedno bacanje i pred poslednjih sedam sekundi srpski tim je imao dva poena prednosti.

Loptu je uzeo Markus Pejdž, ali pogađa samo jedno bacanje. Rusi nisu pucala i sve je bilo gotovo.

Najefikasniji kod Partizana bio je Markus Pejdž sa 25, dok je 15 dao Kodi Miler Mekintajer. Kod Rusa Kanan je postigao 19, a Braun 16.

Partizan – Uniks 89:86 (20:26, 20:13, 23:21, 26:26)

Dvorana: "Ranko Žeravica"

Sudije: Hristodulu, Perandi, Konstantinovs.

PARTIZAN: Miler-Mekintajer 15, Zagorac 14, Pejdž 25, Dangubić 8, Gordić, S. Janković, Angola, Veličković 5, N. Janković 6, Tomas 8, Trifunović 3, Mozli 5.

UNIKS: Braun 16, Antipov, Kenan 19, Žbanov, Volters 1, Vajt 8, Sergejev, Klimenko, Uzinski 6, Smit 14, Morgan 12, Kolesnikov 10.