EVROLIGA: Gosti otišli punih kofera iz Milana i Vitorije (FOTO)

20.02.2020. 23:00
Vladimir Micov
Vladimir Micov / Izvor: Profimedia

Zakuvala se borba za plej-of.

U poslednja dva meča 25. kola planirana za četvrtak do trijumfa su stgle gostujuće ekipe, pošto je Himki savladao Armani i tako dodatno zakomplikovao borbu za plej-of, dok je Žalgiris odneo ceo plen iz Vitorije.

ŠANSA KOJA SE NE PROPUŠTA! Dovoljna su dva klika da na vaš Meridianbet nalog legne 30.000 dinara!

IZNENAĐENJE: Kokoškov povukao neočekivan potez

RADULJICA PRIZNAO: Plašio sam se meča sa Finskom

EVROLIGA: Real zgazio Fener u Istanbulu, Olimpijakos bez problema sa Asvelom (FOTO)

Himki je u Milanu protiv Armanija od starta vodio glavnu reč i vodio posle prve deonice, da bi domačin meč do poluvremena vratio u egal. Međutim, na krilima Jerebka i Šveda gosti iz Rusije uspeli su da ponovo steknu prednost u drugih 20 minuta i stignu do važne pobede u borbi za measto u plej-ofu. Aleksej Šved je sa 18 poena bio najefikasniji u Himkiju, dok je Jonas Jerebko dodao 16. Stefan Jović postigao je 10 poena. Serhio Rodrigez je sa 18 poena predvodio Armani, a Vladimir Micov je dodao 15.

Žalgiris je protiv Baskonije na gostovanju u Španiji bio pet poena u zaostatku posle prvog poluvremena, ali su Litvanci sve uspeli da nadoknade u drugih 20 minuta. Ključna je bila treća četvrtina koju je Žalgiris rešio u svoju korist 21:10 i u tim trenucima stigao do preokreta, da bi u poslednjih 10 minuta overio pobedu. Edgara Ulanovas sa 15 i Lukas Lekavičijus sa 13 postignutih poena predvodili su Žalgiris do pobede. Semaj Hriston je sa 17 poena bio najefikasniji u Baskoniji, a jedini dvocifreni bio je još Tornike Šengelija sa 12 poena.

ČUDO U BUDIMPEŠTI: Šampion Evrope PAO već na startu kvalifikacija

PLANIRAJU U NAPRED: Makabi već pikirao pojačanja za narednu sezonu (FOTO)

STRATOS PROŠAO DRAMU: Šakota otkrio zbog čega je Perperoglu propustio kup u Nišu