19°C
28.05.2024.
117.1153
107.6427

LOŠE VESTI ZA PARTIZAN: Makabi srušio Fener - trka za PLEJ-OF se nastavlja! Monako izbio na ČETVRTO MESTO

08.03.2023. 21:04
KK Makabi
KK Makabi / Izvor: MN Press

Crno-belima nikako da se olakša...

Košarkaši Makabija pobedili su Fenerbahče u Tel Avivu rezultatom 78:74 u 27. kolu Evrolige. Navijači Partizana su se večeras nadali pobedi Fenera kako bi crno-beli stekli dve pobede više od "ponosa Izraela", ali od toga nije bilo ništa. Turski šampion je sada na skoru 16-10 i ima meč manje.

MALJKOVIĆ NAKON ŽREBA: ”Znamo šta nam je činiti”

Izgubio od Partizana, ali...pamtiće Teodosić ovaj meč

ODBRANA EVROPSKOG TRONA: Srpkinje saznale rivale na prvenstvu Starog kontinenta

Fener je bolje otvorio susret i nakon deset minuta je vodio sa 25:17. Ipak, Makabi se probudio nošen podrškom publike i na krilima sjajnog Lorenca Brauna je preokrenuo već do poluvremena, na koje je otišao sa "plus 4".

Zadržao je Makabi prednost tokom treće deonice, a ključnu razliku napravio je početkom četvrte, kada je serijom od 13:2 prelomio ovaj duel u svoju korist.

U finišu je Fener opasno zapretio preko Gudurića i Bjelice. Trojkom ovog prvog prišao je na 71:69, a ovaj drugi je potom izjednačio iz "odbojke" na 71:71.

Boldvin je odbio nalet Fenera sa "2+1", imao je Fener još jednu šansu da načini veliki prekret, ali je Gudurić pogrešio u dodavaju ka Bjelici, pa su Braun i Boldvin sa penala stavili tačku na ovaj meč.

Na taj način je Makabi došao do učinka 14-13 i ostao je u trci za plasman u plej-of.

U preostalom meču Evrolige, ekipa Monaka savladala je Panatenaikos na domaćem parketu, rezultatom 84:70.

Izabranici Saše Obradovića su iskoristili poraz Fenerbahčea od Makabija i sa skorom 17-10 ponovo izbili na četvrto mesto na tabeli, koje u plej-ofu donosi prednost domaćeg terena.

Utakmica je 30 minuta bila u egalu, a u četvrtoj četvrtini je isplivao kvalitet, Monako je ovaj period rešio u svoju korist sa 20:13 i upisao veoma važan trijumf.

PAO je tek 16. na tabeli sa učinkom 8-19.

Dialo je sa 18 poena i osam skokova bio najbolji kod pobednika. Lojd je takođe ubacio 18 poena, a Okobo je dodao 12.

Ponitka je sa 11 poena bio najefikasniji kod gostiju iz Atine.