RADONJIĆ OTIŠAO, PAO IZGUBIO: Novi poraz "Zelenih"! Surova dominacija Reala

23.02.2023. 23:07
KK Panatinaikos
KK Panatinaikos / Izvor: Profimedia

Spektakularno košarkaško veče...

Večeras su odigrane prve utakmice 25. kola košarkaške Evrolige. Na meču Real Madrida i Žalgirisa viđena je surova dominacija Španaca, koji su na kraju slavili rezultatom 96:69.

EVROLIGA: Minimalno vođstvo Fenera u "Areni", Partizan na velikom iskušenju (POLUVREME)

TO ME NE ZANIMA: Ivanović nije želeo da pričao o jednoj stvari pred Albu

HUMANOST NA DELU: Partizan pomaže žrtvama zemljotresa u Turskoj

Španski velikan ostvario je četvrtu uzastopnu pobedu u eliti i sada su na skoru 17-7, kao i Olimpijakos, sa kojim dele vrh tabele.

Meč je rezultatski bio interesantna bio samo u prvoj četvrtini, koju je jedino litvanska ekipa dobila.

Sve ostale, Real je rutinski rešio u svoju korist, a naročito ubedljiv bio je u drugoj (31:14).

Najefikasniji bio je Musa sa 17 poena i pet skokova, Tavares je dodao 16, Dek i Vilijams-Gos po 12, a Poarije 11 poena, uz osam skokova.

Kod gostiju jedini dvocifren bio je Brazdeikis sa 16 poena i četiri skoka.

Žalgiris je u lošoj formi i sada je na učinku 13-12.

Košarkaši Armanija pobedili su Panatinaikos rezultatom 78:76, u meču 25. kola Evrolige.

Atinski klub je smenio Dejana Radonjića, na klupu je došao Hristos Serelis, ali do pobede nisu mogli.

Falilo je dosta igrača, a od onig koji su mogli da nastupe, najefikasniji je bio Vilijams sa 21 poenom.

Kod Armanija su se istakli Dejvis i Nejpir sa po 16 poena, Meli je dodao 14, a Tonut 11.

Tim iz Milana je vezao treći trijumf i sada je na skoru 9-15, dok je PAO ostvario četvrti poraz u nizu i ima učinak 8-17.

Pobedu je ostvario i Makabi na svom terenu i to nad Bajernom rezultatom 90:82.

Ponos Izraela je bio u zaostatku, u jednom momentu dvocifrenom, ali je sjajnom poslednjom četvrtinom (29:15) stigao do pobede.

Lorenzo Braun je imao 27 poena, četiri skoka i šest asistencija, Boldvin je dodao 15 poena, osam skokova i isto toliko asistencija, dok je Vinston ubacio 19.

Kod Bajerna najbolji je bio Volden sa 19 poena i četiri asistencije, Obst je dodao 14, a Gifaj 11 poena.

Makabijev skor je 13-12, a Bajernov 9-16.