ARMANI PAO U "PAKLU" ARENE: Partizan od -15 do pobede sa +13!

07.12.2023. 19:54
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Neverovatan preokret crno-belih!

Košarkaši Partizana su u sklopu 13. kola Evrolige u beogradskoj Areni savladali ekipu Olimpije iz Milana rezultatom 82:69 (20:25, 19:19, 22:18, 21:7).

POKAZAO AMERIMA KAKO SE TO RADI: Dante Egzum izveo asistenciju večeri - BRAVUROZAN POTEZ (VIDEO)Dante

"VREME JE ZA PETRUŠEVA": Barcokas otkrio kada Srbin debituje u EvroligiFilip Petrušev

"VREME JE ZA PETRUŠEVA": Barcokas otkrio kada Srbin debituje u Evroligi

Kajl Foster novo pojačanje FMP-aKK FMP

Kajl Foster novo pojačanje FMP-a

Evroliga, 13. kolo

Partizan – Olimpija Milano 82:69 (20:25, 19:19, 22:18, 21:7)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Sreten Radović (Hrvatska), Karlos Kortes (Španija), Mario Majkić (Slovenija)

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 15 (3sk), Avramović, Koprivica, Panter 19, Smailagić 9 (6sk9, Jaramaz, Naneli 10, Anđušić 3, Doužer 8 (4sk), Ponitka 2, Kaboklo 16 (5sk)

ARMANI: Lo 12 (5as, 4sk), Pojtres, Bortolani, Tonut 8, Meli 9 (6sk), Kamagate, Riči, Flakadori 6, Hal 5 (5sk), Šilds 19 (5/10 za tri, 0/5 u drugom), Hajns 5, Fojtman 5

Armani je ekipa koja je nešto bolje započela ovaj duel, posebno Maodo Lo zajedno sa Šejvonom Šildsom, imali su gosti nešto više raspoloženih igrača i napravili su u tri navrata pet poena viška.

Ipak, Partizan bi se vraćao, i to pre svega zahvaljujući fantastičnom Brunu Kaboklu koji je pogodio tri trojke, u jednom trenutku je imao i 12 od 16 poena crno-belih.

Bilo je i maksimalnih plus 7 za Armani u prvoj četvrtini, a da stvar bude još gora po crno-bele, povredio se Aleksa Avramović koji je u suzama napustio teren, povredio je skočni zglob i bilo je jasno da se večeras više neće vraćati.

Nakon toga preokret Partizana, odlično su radili u piku košarkaši crno-belih u napadu, Smailagić se naigrao sa Doužerom, a onda trojka Kevina Pantera za prednost od 29:27.

Ipak, posle tajm-auta Armani je napravio seriju 8:0 koju prekida Smailagić autoritativnim zakucavanjem.

Gosti su održavali prednost, uvek kada bi se Partizan približio, pojavio bi se Šejvon Šilds koji bi pogodio otvorenu trojku, bilo je tu dosta grešaka u odbrani crno-belih koje je sjajan šuter lagano kažnjavao.

Bilo je i velikih 9 poena viška, a onda je u igru ušao i Ognjen Jaramaz koji je sa par dobrih odbrana uspeo da pokrene ekipu, pa je Partizan smanjio na pet poena minusa pred veliki odmor.

Držao se Partizan u igri u prvih pet minuta treće deonice, pre svega zahvaljujući solidnoj odbrani, a onda je došlo do popuštanja, trojke gostiju su i dalje bile na veoma visokom procentu, pa je posle jedne koju je postigao Nikolo Meli Armani imao i dvocifrenu prednost od 45:56.

Nastavila je prednost da raste, ogromnih +15 u jednom trenutku jer crno-belima ništa nije išlo u napadu.

Kao i uvek, i ovoga puta se Partizan vratio! Panterova trojka za 52:62, poeni Ledeja sa linije za slobodna bacanja, pa onda eksplozija Arene posle njegove trojke za -5! Nije bio kraj, Doužer pronalazi način da poentira, pa onda još jedna fantastična odbrana Kevina Pantera koji je i fauliran od strane Šildsa. Kapiten Partizana je smanjio na -1!

Neverovatna serija Partizana koji je od 45:60 stigao do 61:62 na ulasku u poslednju četvrtinu!

Petorka Doužer, Panter, Naneli, Ledej i Kaboklo je zaista napravila neverovatnu razliku.

Nije odmah menjao dobitnu kombinaciju Željko Obradović, a Doužer je preokrenuo rezultat, Partizan je poveo, a onda dvojka Ledeja, pa trojka Nanelija sa osam metara za 70:64! Serija je pre tajm-auta Mesine bila 25:4, a gosti su postigli samo dva poena za 4 minuta poslednje deonice.

Nije bilo načina za Armani da postigne koš u Areni, svih šest igrača Partizana uključujući i publiku su ostavili dušu na parketu, pa smo viđali "er-bol" par puta, par puta šuteve u poslednjim sekundama preko ruke... Nisu mogli ništa više da pogode košarkaši Etorea Mesine.

Panter i Ledej su pogađali na drugoj strani za dvocifrenu prednost, a Tonut je prekinuo seriju od 31:4 na drugoj strani. Trojka Kevina Pantera je sve rešila na minut i po do kraja utakmice.

Bilo je prekasno za goste, crno-beli stižu do sedmog trijumfa ove sezone u Evroligi!

Kaboklo je imao 16, Panter najefikasniji na kraju sa 19, Ledej je dodao 15, a Naneli 10. U Armaniju Šilds 19 poena, Lo 12.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

Četvrta četvrtina

40. Minut
82:69! Danilo Anđušić pogađa TROJKU u poslednjem minutu i tako stavlja tačku na ovaj neverovatan meč Partizana.
39. Minut
68:79! Panter pogađa TROJKU i ponovo je Partizan na +11!
37. Minut
75:65! Poenima Pantera sa poludistance, zatim i Ledeja Partizan je sada taj koji ima dvocifrenu prednost!

36. Minut
72:64! Fenomenalna odbrana Partizana, skok u odbrani koji Naneli nagrađuje košem.
35. Minut
70:64! Smailagić krade loptu, Naneli na drugoj strani POGAĐA TROJKU za +6 Partizana!
32. Minut
65:64! Vratio se Partizan u potpunosti, Doužer je pogodio za eksploziju u Areni.

Treća četvrtina

30. Minut
61:62! Neverovatan period Partizana! TROJKA Pantera, za -10 poena - 62:52! Zatim sledi neverovatna serija Zeka Ledeja koji je veza pet poena za redom. Crno-beli su od -15 uspeli da stignu do -1 u trećoj četvrtini!
28. Minut
45:60! Olimpija u seriji od 11:0! Čitava tri minuta Partizan je bez koša! Posle tajm-auta Flakadori je faulrian, dao je oba penala.
26. Minut
45:56! Armani posle trojke Melija ima prvu dvocifrenu prednost, a Kaboklo onda pravi faul u napadu.
24. Minut
45:51! Flakadori promašuje za tri, ali je Hol najviši u skoku, uhvatio je loptu i zakucao.

Alen Smailagić
Alen Smailagić / Izvor: MN Press

22. Minut
42:49! Uzvraća Lo TROJKOM!
21. Minut
42:46! Poenima Šildsa sa linije penala otvara se treća deonica meča. Naneli na drugoj strani pogađa TROJKU!

Druga četvrtina

20. Minut
39:44! KRAJ PRVOG POLUVREMENA promašenom trojkom Jaramaza.
20. Minut
39:44! Ukradena lopta Anđušića za napad Partizana. Tražio je prostora Panter za šut za tri poena, na kraju se odlučio za probijanje kroz reket, u gužvu pronašao Anđušića koji nije uspeo da poentira, ali je Kaboklo pokupio taj promašaj i jednom rukom zakucao loptu u koš!
18. Minut
33:40! Dve izgibljene lopte Partizana, kažnjavaju gosti iz Milana poenima Šildsa i Loa, i ponovo su na +7!
16. Minut
31:35! Novi poeni Alena Smailgaića, bio je to Alenov "poster" na Lou, za -4.
14. Minut
29:33! Šilds pogađa trojku nakon tajm-auta gostiju. Gubi loptu Partizan u narednom napadu, a Šilds se faulom Pantera našao na liniji za slobodna bacanja i bio precizan.
13. Minut
29:27! Neverovatna deonica Partizana! Smailagić je poentirao, zatim u narednom napadu ukrao loptu gostiju, da bi Panter pogodio TROJKU sa velike daljine i doveo crno-bele u vođstvo!

KK Partizan

12. Minut
24:25! Kevin Panter pogađa težak šut sa poludistance, preko Loa, i crno-beli su na -1!
10. Minut
22:25! Poenima Alena Smailagića počinje druga četvrtina. Partizan je na -3!

Prva četvrtina

10. Minut
20:25! Tonut pogađa sa poludistance za najveću prednost gostiju do sada. Ipak, u narednom napadu sjajno je Doužer izveo aut do Nanelija koji ublažava prednost Olimpije.
08. Minut
16:23! Lo pogađa svoju drugo TROJKU na meču! Ali sjajna saradnja Pantera i Kabokla u narednom napadu Partizana, Brazilac je zakucao loptu u koš Armanija. Međutim, slaba odbrana omogućila je Šildsu dva poena uz slobodno bacanje.
07. Minut
13:15! Nova TROJKA Kabokla, sjajan početak meča Brazilca! Lo poludistancom ponovo dovodi Olimpiju u vođstvo.

Bruno Kaboklo
Bruno Kaboklo / Izvor: MN Press

05. Minut
10:13! Serija od 5:0 Partizana, Bruno Kaboklo je novom TROJKOM, svojom drugom na meču doneo izjednačenje Partizanu. Međutim Lo, u narednom napadu pogađa TROJKU za novo vođstvo gostiju. Veliki peh za crno-bele, igru je napustio Aleksa Avramović, zbog očigledne povrede i zamenio ga je Doužer.
03. Minut
3:8! Hol pogađa TROJKU preko Alena Smailagića. +5 za goste u "Areni".
01. Minut
3:5! Meč je počeo! Partizan je imao prvi napad ali kradu loptu igrači Milana i poentiraju, međutim Bruno Kaboklo pogađa TROJKU! Već u narednom napadu Šilds uzvraća TROJKU!