30°C
07.06.2024.
117.0746
107.4375

SLOVENCI "RAZBIJENI" U MALAGI: Španci pokazali da na Mundobasket idu da odbrane zlato

12.08.2023. 09:31
Košarkaška reprezentacija Španije
Košarkaška reprezentacija Španije / Izvor: Profimedia

Posle slabog starta su potvrdili da su bolji.

Reprezentacija Španije, aktuelni svetski prvak, u petak je u Malagi na prijateljskoj utakmici savladala Sloveniju ubedljivim rezultatom 99:79 (26:27, 25:14, 22:22, 26:16)  i tako su pokazali da svakako na Mundobasket idu sa ekipom koja može da odbrani tron.

BILO JE NEDOUMICA: Evo ko će prenositi mečeve reprezentacije Srbije sa Svetskog prvenstva

PARTIZAN IMA ŠANSE: Oglasio se Džejms, a snimak sa Žocom produbljuje nadu Grobara da će opaki plej doći u Beograd (VIDEO)

NIŠTA OD MUNDOBASKETA: Topić sa Megom na Mikonosu!

Ekipa Aleksandra Sekulića odlično je otvorila duel u Malagi, vodila je i 13 razlike u prvoj četvrtini, ali su Španci su uspeli da se vrate i na kraju posle prvog dela imali su samo jedan poen zaostatka. Bili su Slovenci u egalu i do pola druge deonice, ali su na poluvreme otišli sa minus 10 (51:41).

U trećoj četvrtini su oba tima dala po 22 poena, a u završnoj deonici su Španci "dodali gas" i došli do ubedljivog trijumfa.

Najbolji kod pobednika bio je košarkaš Memfisa Santi Aldama sa 18 poena, 6 skokova i 7 asistencija. Huanćo Ernangomez, nova uzdanica Panatinaikosa, imao je 17 poena, a njegov brat Vili, novi igrač Barselone, zabeležio je 17 poena i 5 skokova.

U slovenačkoj selekciji Luka Dončić je zbog problema sa ličnim greškama odigrao svega 17 minuta, a za to vreme je ubacio 17 poena, uz 6 skokova i 5 asistencija. Klemen Prepelič ga je pratio sa 11, a Majk Tobi i Gregor Horvat su dodali po 10 poena.

Špance sada očekuju dueli sa SAD, Kanadom i Dominikanskom Republikom, a na Mundobasketu su u grupi sa Obalom Slonovače, Brazilom i Iranom. Što se Slovenaca tiče, igraće prijateljske utakmice sa SAD i Japanom, a u grupi na SP će igrati protiv Venecuele, Gruzije i Zelenortskih ostrva.