DOMINACIJA: Zvezda ZGROMILA Megu u "Pioniru"

03.05.2024. 18:15
Zvezda
Zvezda / Izvor: MN Press

Sezona ABA lige ušla je u ciljnu ravninu. U borbi za regionalni tron ostalo je još četiri ekipe, od kojih su Crvena zvezda i Mega večeras odigrali meč polufinalne serije. Crveno-beli su u beogradskom "Pioniru" slavili rezultatom 103:73 (27:20, 25:13, 26:22, 25:18).

Mega je u ovaj meč ušla značajno oslabljena na centarskim pozicijama zbog povrede Uroša Plavšića, a u trećoj četvrtini težu povredu je doživeo i njegov saigrač Stefan Miljenović koji je prilikom jednog prodora iskrenuo koleno i posle ukazane pomoći je odmah odveden u svlačionicu uz aplauze podrške sa tribina.

Ta povreda je bacila u senku sve ostalo što se dešavalo tokom ovog meča u kom je Crvena zvezda dominirala i u potpunosti opravdala ulogu favorita.

ABA LIGA, plej-of POLUFINALE (I meč)

CRVENA ZVEZDA – MEGA 103:73 (27:20, 25:13, 26:22, 25:18)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Gledalaca: 6.215.

Sudije: Tomislav Hordov, Dragan Porobić, Stefan Ćalić.

CRVENA ZVEZDA: ZVEZDA Teodosić 10, Tompkins 11, Davidovac 2, Mitrović 8, Lazić 9, Bolomboj 9, Ilić 5, Nedović 13, Gedraitis 13, Gilespi 5, Topić 8, Dos Santos 10

MEGA: MEGA: Milijašević 3, Miljenović 9, Jelavić 11, Marković 2, Kobzitsij 3, Popović, Iljasoglu 2, Đurišić 26, Kovačević 7, Jović 10 Mušicki, Malovec

Mega je od početka meča pokušala da nametne svoju brzu igru i tokom prva četiri minuta meča bila je ravnopravan rival, ali je onda počela da se oseća praznina u njenom timu zbog odsustva Plavšića, pa su sve više dolazili do izražaja Zvezdini centrri Bolomboj i Mitrović.

Zvezdine igrače nije služio šut za tri poena tokom prve četvrtine koju su crveno-beli dobili sa 27:20, a kada je na početku drugog kvartala Teodosić ''probio led'' i pogodio prvu trojku, sve je postalo mnogo lakše za domaći tim.

U drugoj četvrtini se raspucao i Gedraitis, Zvezdina prednost je postala ubedljiva, a kod gostiju je uglavnom Nikola Đurišić pravio veće probleme Zvezdinoj odbrani.

Na poluvreme je Zvezda odnela devetnaest poena prednosti, bilo je 52:33 i već tada je postalo jasno kakav će biti epilog ovog meča.

U nastavku se razigrao i iskusni Trej Tompkins koji pokazuje da je povreda za njega prošlost i da u finišu sezone ulazi u sve bolju formu iz meča u meč. Takođe, i mladi plej Nikola Topić je dobio veliku minutažu koju je dobro iskoristio, a Zvezda je nastavila da uvećava prednost koja je u četvrtoj deonici premašila i 30 poena razlike.

Finiš meča obeležio je Fredi Gilespi koji je stigao do svojih prvih poena, vezao ih je četiri uz osvojenu loptu u odbrani, za ''plus 34'' na semaforu - 99:65. Da se prebaci ''stotka'' pobrinuo se Jago svojom trojkom.

Gedraitis i Nedović su sa po 13 poena bili najefikasniji u Zvezdi, Tompkins je upisao 11, a Teodosić 10, uz pet asistencija.

Kod gostiju, ubedljivo najbolji Nikola Đurišić sa 26 poena, četiri skoka i pet asistencija, a dvocifren učinak imao je i Jović sa 10 poena.

KRAJ MEČA!

103:73!

Kraj meča, Crvena zvezda je slavila rezulatom 103:73.

39

102:68

Tražila je publika njegove poene, sada su se svi igrači koje je Sferopulos slao na teren upisali u strelce.

Rutinski Zvezda privodi kraju ovaj neravnopravan meč

35

89:61

Izlazi Amerikanac i dobija veliki aplauz za prikazano večeras. Vrlo dobar Tompkins, 11 poena za 14 minuta. Polako diže formu nekadašnji košarkaš madridskog Reala.

U međuvremenu Đurišić dolazi do svog 20. poena. Trećinu poena Mege ubacio je sjajni Đurišić.

33

89:55

Kraj za Maloveca. Peta lična za Slovaka. Kraj i za njega, posle povrede Miljenovića koji je izašao u 3/4

KRAJ 3/4

73:58

Efektno zakucavanje najboljeg igrača Mege - nagrađen je aplauzom za ovaj potez. Pogađa trojku u narednom napadu, tera Sferopulosa da zove tajm-aut. Opuštanje Zvezde u ovim momentima.

27

71:47

Teža povreda Miljenovića Nezgodno je doskočio košarkaš Mege, deluje da je koleno stradalo, dugo mu se ukazivala pomoć i na kraju je uz pomoć saigrača izveden sa terena. Za Stefana Miljenovića je meč završen, vrlo verovatno i ova serija.

Drugu trojku je pogodio Topić.

25

68:44

Prvi poeni Nikole Topića - trojka! Ostao je sam nakon dodavanja Teodosića, namestio se i pogodio. Raste vođstvo crveno-belih (64:51).

Barać zove tajm-aut. Pokušaće da konsoliduje ekipu koja je vezala nekoliko neuspešnih napada.

22

54:33

Dve brze izgubljene lopte Mege. Odlična akcija na drugoj strani, Jago je uposlio Gedraitisa, koji lako poentira.

POLUVREME

52:33

igurna partija Zvezde, efikasna, tečna igra i ubedljiva prednost posle 20 minuta.

Gedraitis najefikasniji sa 11 poena, Nedović 9, Teodosić 7.

Đurišić kod Mege 9 poena.

19

52:33

Gedraitis briljira. Aplauzi za Litvanca - 11 njegovih poena za 13 minuta. Dve trojka je pogodio iz dva pokušaja. Nedović je drugi strelac sa devet poena.

Mega nema odgovor. Đurišić jedina svetla tačka kod gostiju sa devet poena.

18

42:27

Tompinsk upisuje poene. U igri je Ameirkanac. Pogaša iz prvog šuta. Zvezda sve sigurnija kako ide vreme. Mega sve teže dolazi do poena.

17

46:31

Pogledajte delić atmosfere iz Pionira.

15

40:27

Gedraitis je trojkom iz kornera digao halu na noge, prethodno je poentirao sa penala, potom i u reketu. Barać zove na predah svoj tim koji polako gubi konce.

12

32:22

Zapalio se Teodosić, pogodio je i trojku u tranziciji, za erupciju u Pioniru. U igri je i Nikola Topić, ovacije za mladog košarkaša.

KRAJ 1/4

27:20

Serija poena Mege nakon tajm-auta Baraća. Gosti u naletu, pogađali su Iljasoglu, potom vrlo elegantno Đurišić, onda i trojku Miljenović.

Zvezda, ipak, pronalazi način da nastavi napadački kontinuitet. Mitrović je psoel skoka poentirao, a Lazić uz zvuk sirene stavio tačku na 1/4 - 27:20.

8

21:10

Teo i Nedović kao nekada sa De Koloom, polaže bek crveno-belih nakon utrčavanja, domaćin je na dvocifrenoj prednosti. Barać zove tajm-aut.

7

13:6

Mladi tim Mege sve više problema ima sa odbranom Zvezde koja u tranziciji dolazi do lakih poena. Jago propušta priliku, promašuej otvorenu trojku, to mu je treći promašaj van linije za tri danas.

5

12:6

Iskustvo i snaga Bolomboja biće jak adut Zvezde protiv golobradog tima Mege - poeni centra crveno-belih pod košem.

Pogađa i Lazić, uz faul. Sprema se Nedović da uđe.

3

4:4

Nema lakih poena gostiju, stavlja to do znanja Bolomboj Jelaviću koji je zaustavljen prilikom pokušaja zakucavanja - pogodio je potom oba penala.

Gedraitis je na drugoj strani poentirao posle ofanzivnog skoka, za njim i Dos Santos.

Uzvraća MVP juniorskog finala ABA lige Bogoljub Marković.