ONI SU KOBNI PO NAS: Srbija ne može protiv Italije, Orlovi ispustili +16

01.09.2023. 08:58
Košarkaška reprezentacija Italije
Košarkaška reprezentacija Italije / Izvor: Profimedia

Preslikano kao lani

Košarkaši Srbije poraženi su od Italije 76:78 u prvom meču druge runde Mundobasketa.

Srbija-Italija 76:78 (19:23, 23:17, 20:19, 14:19)

Sudije: Antonio Konde, Luis Kastiljo, Martin Vulić

Srbija: Avramović 7, Bogdanović 18 (šut za dva 3/3, za tri 1/13), 4as, Davidovac 2, Dobrić 15p, 2os, 3sk, Gudurić 8, N. Jović 5p (šut za tri 1/5), 3sk, 2sk, S. jović 4, Marinković 3, Milutinov 14p, 12sk, Petrušev 3sk, Ristić i Simanić nisu igrali

Italija: Datome 10, Diuf, Fontekio 30p (šut za dva 9/11, za tri 2/4), 7sk, 5iz, Meli 8, Pajola 7, Polonara 3, Rići, Severini 3, Spanjolo i Proćida nisu igrali, Spisu 14p, 5sk, 5iz, Tonut 3

Izuzetno loš početak naše reprezentacije, u odbrani su Orlovi bili solidni, nisu davali Azurima priliku da kreira nešto, ali je realizacija u napadu potpuno izostala. Forsiran je šut za tri, koji je u jednom momentu bio 0/6, a ni igra u polju nije bila jak adut.

Italijani su polako ulazili u ritam, Spisu je pogodio tri trojke u prvoj deonici, a šutirali su 5/6 van linije 6,75 u ovoj četvrtini.

Drugi period ovog okršaja nagovestio je bolju igru izabranika Svetislava Pešić. U jednom momentu poveo je Aleksa Avramović, a onda su se razbudili svi naši igrači.

Srbija je u jednom momentu uspela da preokrene, ali se prednost vratila na stranu rivala, sve do zadnje sekunde poluvremena. Tada je Bogdan preteškom trojkom doneo prednost nama, te smo sa 42:40 otišli na odmor.

U nastavku totalna dominacija Srbije, Milutinov je blistao, sve nam je polazilo za rukom, poveli smo 60:44, igra je bila impresivna, a onda…

Nestvarno loš period za naše momke, upali smo u prazan hod, Italijanima je sve polazilo za rukom, Fontekio je vezao sedam poena, a onda je na scenu stupio iskusni Điđi Datome i doveo ih na minus tri pred poslednju četvrtinu (62:59).

Odmah su Italijani i preokrenuli, i uspostavili vođstvo, Srbiju je stao šut, a Azuri su blistali. Kako se meč bližio kraju, sve dalje smo bili od pobede. Prišli smo na minus dva svega 30 sekundi pre kraja, zaustavili napad rivala, ali nismo iskoristili šut za pobedu.

Sa 30 poena, pre svega u ključnim momentima, Simone Fontekio je bio apsolutni junak pobede.

U našem timu dvocifreni su bili Bogdanović (18), Dobrić (15) i Milutinov (14).

Za potvrdu prvog mesta, Srbiji će biti potrebno da savlada Dominikansku republiku, sa barem četiri poena razlike.

Kraj meča: 76:78
40. minut
Bogdan je krenuo na ulaz i fauliran je. Pogađa oba 76:78. Zaustavili smo napad Azura, ali nismo iskoristili poslednji napad, Stefan Jović je promašio daleku iznuđenu trojku.
40. minut
Gudurić pogađa trojku, ništa nije gotovo 75:76. Fontekio pogađa sa poludistance 74:78.
39. minut
Davidovac promašuje slobodna bacanje, ostaje 71:76.
37. minut
Dobrić sa penala stoprocentan 69:72, Fontekio pogađa dugu dvojku, 69:74. Bogdan sa bacanja pogađa sve 71:74. Sporna odluka da li je Davidovac vadio loptu iz obruča, sudije su gledale snimak i priznale poen Italijanima 71:76.
36. minut
Bogdan izvodi slobodna bacanja, precizan je 67:69. Severini pogađa trojku 67:72.
35. minut
Preokreću Italijani, sa dva vezana koša - 64:67. Milutinov na liniji penala, 1/2... 65:67. Fontekio blista 65:69.
34. minut
Greše Italijani u napadu, a ni mi ne koristimo naše šanse. Bogdan promašuje trojku, ima 1/11 za tri.
33. minut
Dobrić konačno prekida crnu seriju Srbije - 64:61. Pajola odmah vraća 64:63.
31. minut
Nastavljaju Azuri, sada su na minus 1 - 62:61
Kraj treće četvrtine: 62:59
30. minut
Italijani u naletu, trojka Datomea 62:56. a onda je ponovo isti igrač pogodio trojku i smanjio na 62:59
29. minut
Ne staje Fontekio, njegov 22. poen, 60:51. Nikola Jović pogađa oba bacanja, ali je Datome zaboravljen u napadu, 62:53.
28. minut
Trojka Fontekija 60:47, a onda isti igrač pogađa i flouter 60:49.
26. minut
Milutinov siguran sa slobodnih bacanja. Sve poene sada postižemo na ovaj način 57:44. Trojka Nikole Jovića 60:44, a onda mu je opet sviran faul u napadu.
25. minut
Kapiten na liniji penala - 1/2. 55:42. Fontekio sjajnim poenima iz reketa prekida ovu seriju naših 55:44.
24. minut
Stefan Jović impresivan prodor, Meli ne pogađa zicer, Milutinov ima 2+1. 49:42. Sjajno kucanje Gudurića, odlični blokovi Milutinova, a sada i bacanja za njega, imamo dvocifrenu prednost - 54:42.
23. minut
Još jedan faul u napadu sviran Srbiji, prililčno česta situacija na ovom susretu. Milutinov potom uspešan u napadu, ali iz teške pozicije 45:40. Fontekio sa penala 2/2...45:42.
22. minut
Ni jedni ni drugi ne deluju orijentisano u napadu, pritom defanzive obe ekipe su na nivou.
21. minut
Dobrić polovičan sa linije penala. Italija deluje dezorganizovano u napadu, vodimo 43:40
Kraj druge četvrtine: 42:40
20. minut
Impresivna odbrana Dobrića, Milutinov potom na liniji penala, stoprocentan 39:40. Italijani nisu iskoristili svoj napad, a onda je Bogdan uz zvuk sirene preokrenuo.

19. minut
Rola Gudurića za divljenje 35:38, pa brutalno kucanje Fontekija. Stefan Jović odličan u napadu 37:40
18. minut
Meli zakucava nakon što je pokupio ničiju loptu 33:38. Dobrić promašuje trojku, a onda dobar u odbrani.
17. minut
Bogdanovi poeni, sjajan blok Milutinova trasirao je put kapitenu 33:35. Loš faul Nikole Jovića, dva bacanja za Polonaru - 33:36.
16. minut
Fontekio trojkom vraća vođstvo Italije 31:32. Usledila je nova trojka, sada Pajole 31:35.
15. minut
Aleksa Avramović blista, u kontri je nezaustavljiv 31:26, bacanja saveznik Italije 31:29.
14. minut
Fontekio polovičan sa penala, a onda sviran faul u napadu Nikoli Joviću
13. minut
Avramović trojka! Srbija vodi 26:25, a onda još jedan dalek šut, Marinković za 29:25, serija 10:0 za nas.
12. minut
Nova sjajna akcija Orlova, Davidovac za Avramovića, Srbija na minus dva - 23:25
11. minut
Dobra igra u odbrani upropašćena je faulom u napadu. Sa penala uspešni Azuri, a onda trojka Davidovca 21:25
Kraj prve četvrtine! 19:23
10. minut
Dve rampe Milutinova u razmaku od dve sekunde, a onda scena koja je zabrinula Orlove, Gurudić se našao na podu nakon udarca, videćemo kakvo je stanje 15:23.  Dobrić na liniji penala, imao je četiri bacanja i bio precizan

9. minut
Na drugoj strani Spisu ponovo pogađa trojku, on sam već ima 10 poena. 15:23.
8. minut
Spisu trojka plus slobodno bacanje - 10:20. Bogdan pogađa sa penala 12:20. Gudurić trojka 15:20.
7. minut
Dobrić trojka, plus slobodno bacanje. 10:13. Onda nova trica Azura 10:16, pa sviran faul u napadu Srbiji, i dalje je 10:16.

6. minut
Spisu trojka. 4:10. Milutinov je ostao sa nižim igračem, i pogodio 6:10. Nova trojka Azura, Tonut 6:13.
5. minut
Polonara iz teške pozicije, Italijani teško dolaze do poena, mi ni tako. Srbija za tri šutira 0/6. Bogdanović je najpre promašio trojku, pa pogodio na ulazu. 4:7.
4. minut
Fontekio brutalno zakucava 2:5.

3. minut
Meli iz očaja šutira i pogađa - 2:3, Bogdan promašuje za tri, a onda Jović i on. Potom je sviran faul u napadu Dobriću. Srbija u odbrani odlična, ali u napadu katastrofalna. Velika nervoza u redovima Srbije.
2. minut
Sa bacanja Italijani dolaze do vođstva, preko Melija 0:1. Novi promašaj Srbije, ali i novi ofanzivni skok Milutinova. Festival promašaja Orlova, ni rival nije bolji. Prve poene nama donosi Bogdanović polaganjem.
1. minut
Promašajem kapitena Bogdanovića za tri počeo je susret, ali su Azuri promašili dve šanse u napad. Ni Nikola Jović nije pogodio daleki šut, Milutinov je uhvatio ofanzivni skok, ali ni iz ove akcije nije bilo poena.
1. minut
Počeo je susret, startna petorka Srbije: Stefan Jović, Bogdan Bogdanović, Ognjen Dobrić, Nikola Jović, Nikola Milutinov
OVO POKAZUJE KAKAV TIMSKI DUH IMA SRBIJA: Simanić je u bolnici, ali će na ovaj način biti uz Orlove (FOTO)

SIMANIĆ I POSLE MUNDOBASKETA MORA OSTATI U MANILI? Ne može da leti avionom, uslediće dodatni pregledi

Uoči meča:

Poznato je da su Italijani stari dužnici našoj selekciji, te u poslednje dve godine su nas savladali tri puta. Najpre u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju, zatim prošle godine u osmini finala Evrobasketa, a onda i pre nekoliko nedelja u prijateljskom susretu.

Veoma je važno da Srbija zabeleži trijumf, kako bi i drugu grupu mogla završiti na prvom mestu, te prema projektovanom žrebu izbegla SAD u četvrtfinalu.