16°C
13.05.2024.
117.1197
108.716

Partizan ponovio Atinu: Crno-beli užasnom poslednjom četvrtinom "pali" u Kneževini

31.01.2024. 18:24 21:10
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: KK Partizan

Novi poraz tima Željka Obradovića.

Košarkaši Partizana poraženi su od Monaka 85:70 (14:16, 30:22, 21:23, 20:9) u 24. kolu Evrolige.

SESAR SAOPŠTIO SPISAK: Smit uz Hezonju predvodi HrvatskuDžejlen Smit

SESAR SAOPŠTIO SPISAK: Smit uz Hezonju predvodi Hrvatsku

NIJE DUGO BIO NA BIROU RADA: Poceko blizu novog angažmana (FOTO)Đanmarko Poceko

NIJE DUGO BIO NA BIROU RADA: Poceko blizu novog angažmana (FOTO)

BOGDANOVIĆ LIDER ISTOKA: Srbin ima najviše postignutih trojkiBogdan Bogdanović

BOGDANOVIĆ LIDER ISTOKA: Srbin ima najviše postignutih trojki

Pretrpeli su crno-beli 12. poraz u elitnom takmičenju, a meč je podsetio na onaj koji je Partizan odigrao protiv Panatinaikosa u Atini. Rezultatski priključak tokom tri deonice i onda užasna četvrta četvrtina.

Ponovo je Partizan loše ušao u utakmicu. Domaćin je poveo sa 6:0 i to je bio znak za Željka Obradovića da napravi izmenu posle nepuna četiri minuta. Frenk Kaminski je ušao umesto Bruna Kabokla i odmah se videlo poboljšanje. Amerikanac je doneo svežinu timu, nekoliko njegovih dobrih odbrana je sprečilo domaće da steknu osetniju prednost. Raspoložen je bio i Kevin Panter i posle trojke kapitena crno-beli su poveli krajem prve deonice.

Dobru igru Kaminski je nastavio i u drugom kvartalu. Partizan je u jednom trenutku poveo sa četiri poena razlike, ipak sredina i kraj ove deonice nisu bili dobri za izabranike Željka Obradovića. O tome dovoljno govori podatak da je Monako postigao 30 poena tokom ovih deset minuta.

No, trojka Kevina Pantera uz zvuk sirene je značila da crno-beli idu na veliki odmor sa zaostatkom od šest poena.

EVROLIGA, 24. KOLO

MONAKO – PARTIZAN 85:70 (14:16, 30:22, 21:23, 20:9)

Dvorana: Gaston Medesin

Sudije: Migel Anhel Perez, Žordi Alijaga, Josip Radojković

Monako: Okobo 13, Lojd 9, Blosomgem 9, Braun 4, Dijalo 4, Žaite 14, Motejunas 3, Otara 5, Hol 5, Džejms 19

Partizan: Ledej 8, Avramović 6, Panter 28, Smailagić, Jaramaz, Naneli 6, Trifunović, Doužer, Kaminski 17, Kaboklo 5

U nastavku se igralo bez nekih serija i jedne i druge ekipe. Partizan je bio u rezultatskom priključku, ali nije uspevao da se spusti ispod tri poena zaostaka, sve do same završnice kada je veoma raspoloženi Kevin Panter poenima sa linije slobodnih bacanja spustio prednost na dva poena. Ipak, zahvaljujući Majku Džejmsu se u poslednjih deset minuta ušlo sa prednošću domaćina od četiri poena.

Za Partizan četvrta deonica bolje da se nije ni odigrala. Užasnu deonicu su odigrali igrači Željka Obradovića, ništa nije funkcionisalo, svega devet poena i poraz je bio neminovan.

Kevin Panter sa 28 poena je bio najefikasniji u Partizanu, dobar poenterski učinak imao je i Frenk Kaminski sa 17 poena. U timu Monaka, Majk Džejms je imao 19 poena, uz sedam asistencija.

Partizan nema vremena za tugovanje pošto već u petak sledi gostovanje Virtusu u Bolonji.

Čitav tok meča mogli ste pratiti OVDE.

Kraj meča. Monako - Partizan 85:70.

39. minut
Kevin Panter poentira, još jednom, sa linije penala. Crno-beli su pred porazom - 79:68.

37. minut
Monako je jako blizu pobede. Indisponirani Pi Džej Doužer greši, što koristi Okobo i ponovo je 13 poena prednosti za Monako.

36. minut
Malo se oporavio Partizan. Pet vezanih poena za goste, minus osam je na četiri minuta do kraja meča.

34. minut
Majk Džejms pogađa trojku sa deset metara na isteku napada, uz faul... šta reći!? Još uvek je bez poena Partizan u ovoj deonici, plus 11 je za domaće.

31. minut
Katastrofalan ulazak u četvrtinu igrača Partizana. Iz auta kojim počinje deonica primili su poene crno-beli, da bi potom loptu izgubio i Aleksa Avramović, a čitavu lošu sekvencu je završio Kaboklo faulom u napadu. 69:61.

Kraj treće deonice. Partizan u poslednjih deset minuta ulazi sa zaostatkom od četiri poena.
28. minut
Razigran je Kevin Panter. Ima 20 poena kapiten crno-belih. Partizan ne uspeva da se spusti ispod tri poena zaostatka u trećoj deonici. Sada je 61:57.

26. minut
Mora da reaguje tajm-autom Željko Obradović. Monako vodi 56:48 posle poena Okoba.

25. minut
Posle faula u napadu Oatare, na drugoj strani "uslugu" vraća Ledej, koji je bio tri sekunde u reketu u napadu Partizana. 50:45.

22. minut
Naneli pravi faul u napadu, ali mu se priznaju poeni. Monako ima prednost opet poena.

Počela je treća četvrtina.

Poluvreme u Monte Karlu. Monako - Partizan 44:38. Panter je pogodio trojku uz zvuk sirene.

19. minut
Majk Džejms se razigrao, pet vezanih poena za njega i Monako ide na plus sedam. Problem za Partizan je i to što je Doužer napravio treći faul.

17. minut
Vratio se Kaboklo na teren i pogodio trojku kojom poravnava rezultat - 32:32.

16. minut
Loš period meča Partizana. Trojku pogađa Blosomgem. Domaći vode 30:26, minut pauze je zatražio Željko Obradović.

14. minut
Majk Džejms se vratio u igru posle kraće pauze i odmah zabeležio sjajnu asistenciju. Uposlio je Blosomgema koji poentira i smanjuje na dva poena zaostatka.
12. minut
Monako pogađa prvu trojku i to na kakav način. Lojd je sa centra poentirao. Ipak, Kaminski nastavlja da briljira, Amerikanac ima osam poena i Partizan vodi 21:17.
Kraj prve deonice. Od trojke Kevina Pantera nije postignut nijedan poen.

10. minut
Serija 7:0 Partizana. Kevin Panter je pogodio trojku i doneo prednost gostima - 16:14. Tajm-aut traži Saša Obradović.
8. minut
Imao je Partizan priliku da izjednači, ali je Kaminski promašio. Potom Okobo poentira, na drugoj strani, da bi Kaminski bio polovičan sa linije slobodnih bacanja. 12:9.

6. minut
Probudio se Partizan ulaskom Kaminskog. Idemo na prvi tajm-aut sa rezultatom 10:8 za domaćina.

4. minut
Nezadovoljan učinkom Bruna Kabokla, Željko Obradović posle nepuna četiri minuta menja Brazilca. Na terenu je Frenk Kaminski. Monako je u prednosti 8:4. Kevin Panter je jedini strelac za Partizan, za sada.