ZADRANI SAMLELI "PARNI VALJAK": Partizan neprepoznatljiv na Višnjiku

24.12.2023. 17:46
KK Zadar
KK Zadar / Izvor: Foto: ABA liga

Novi poraz crno-belih...

Košarkaši Partizana poraženis u od ekipe Zadra na gostovanju rezultatom 84:68 (20:13, 27:21, 16:16, 21:18)  u okviru 13. kola ABA lige.

PARTIZAN SE ODMAH OGLASIO: Pogledajte kako je Obradović dočekan u Zadru (VIDEO)Željko Obradović

PARTIZAN SE ODMAH OGLASIO: Pogledajte kako je Obradović dočekan u Zadru (VIDEO)

NEUGODNA DVORANA LEON ŠTUKELJ ZA ČAČANE: Borac pao u Novom Mestu KK Krka

NEUGODNA DVORANA LEON ŠTUKELJ ZA ČAČANE: Borac pao u Novom Mestu

UMESTO DŽEJLENA SMITA: Kod crno-belih stiže velika želja Crvene zvezdeDžejlin

UMESTO DŽEJLENA SMITA: Kod crno-belih stiže velika želja Crvene zvezde

ABA LIGA, 13. kolo

ZADAR - PARTIZAN 84:68 (20:13, 27:21, 16:16, 21:18)

DVORANA: Krešimir Ćosić (Zadar), gledalaca: 8500

SUDIJE: Saša Pukl, Milan Nedović, Dragan Porobić

ZADAR: Dejvis, Klarica, Vujačić 3, Žganec 2, Mazalin 4, Lakić 9 (4sk), Mekić, Jambrović, Drežnjak 25 (7/10 za tri6sk), Grbić, Božić 26 (9as, 9sk), Ramljak 15

PARTIZAN: Vukčević 16, Ledej 11 (6sk), Drezgić, Koprivica, Panter 6 (4 ukradene), Smailagić 5, Jaramaz 3, Naneli 3 (7sk, 4as), Anđušić 8, Doužer 10, Kaminski 4, Kaboklo 2

Od samog početka meča Zadrani su uspostavili kontrolu dešavanja na terenu. Partizan je pokušavao trojkama da rešava svoje napade, ali nije im to prolazilo, što je domaćin uspešno kažnjavao uglavnom odlilnim prodorima pod koš crno-belih.

Do pred kraj prve četvrtine Partizan je držao rezultatski priključak, ali Zadrani onda odlaze na ''plus 7'', da bi početkom druge deonice prednost domaćina uvećana i na 12 poena razlike - 27:15.

Jedini napadački raspoloženi u ekipi Partizana bili su Doužer koji je pogodio svoja prva tri šuta i Tristan Vukčević koji je brzo stigao do osam postignutih poena, ali su najveći aduti ekipe poput Pantera, Kabokla, Ledeja, Smailagića ili Nanelija bili potpuno neutralisani u ovih 20 minuta igre.

Zadar je nešto kasnije u par navrata sticao prednost od 14 poena razlike, Partizan je pokušao nešto agresivnijom igrom u odbrani u finišu drugog kvartala da se koliko-toliko približi, ali je ekipa trenera Danijela Jusupa znalački održala ubedljivu prednost.

Luka Božić sa 12, Dario Drežnjak sa 11 i Arijan Lakić sa 9 poena su igrači koji prave najviše problema ekipi Partizana, a kod crno-belih Vukčević osam, Doužer i Ledej po šest poena.

Početak treće četvrtine doneo je bolju igru Partizana u odbrani, ali u nekoliko navrata su crno-beli ono što dobro urade u odbrani, upropastili početničkim greškama u napadu, pa su Zadrani dobijali novu šansu u tim napadima.

Ledej i Smailagić su svojim trojkama nagovestili i da će crno-beli bolje šutirati u nastvaku meča, ali Partizan nikao nije uspevao da svoj zaostatak iz dvocifrenog pretvori u jednocifreni.

I konačno, tek posle pet minuta igre u drugom poluvremenu, Partizan pogotkom Doužera smanjuje na ''podnošljivih'' osam poena razlike - 52:44. Isti igrač realizuje i naredni napad Partizana za prilazak na ''minus šest'', ali je onda pokvario utisak sa dva promaena slobodna bacanja.

Zadrani to kažnjavaju na drugoj strani, a novom trojkom raspoloženog Drežnjaka domaći vraćaju dvocifrenu prednost - 56:46.

Do kraja trećeg kvartala Zadar se šestom trojkom Drežnjaka iz osam pokušaja vratio na ''plus 13'' i već tada je postalo jasno da od Partizanovog preokreta neće biti ništa, a pogotovo posle pogotka Luke Božića početkom četvrte deonice kada je adrane doveo do maksimalnih 16 poena razlike - 66:50.

Željko Obradović je reagovao tajm-autom, ali posle tog tajm-auta Doužer i Ledej gube lopte u naredna dva napada i omogućavaju lake poene Luki Božiću koji pogađa iz kontre za neverovatnih 70:50!

Da sve bude gore po Partizan, tokom poslednje četvrtine se Pi Džej Doužer okliznuo i osetio bol u kolenu, odmah je izašao iz igre, a samo minut-dva kasnije Smailagić je iskrenuo skočni zglob, pa je to još jedna briga više za trenera Obradovića pred duel sa Virtusom u četvrtak.

Posle tih povreda, sama utakmica je pala u drugi plan za crno-bele, koji su u finišu pokušali da spreče pravu blamažu i poput meča sa Realom su u tome donekle i uspeli, ali posle svega viđenog, to im je slaba uteha.

Fenomenalni Luka Božić je meč završio sa 26 poena, 9 skokova i 9 asistencija,  Drežnjak ga je sjajno pratio sa 25 poena, od toga trojke 7/10, a Ramljak je uz sjajnu defanzivu stigao da upiše i 15 poena.

U Partizanu nešto bolji od ostalih Vukčević sa 13, Ledej sa 11 i Doužer poena, ali bukvalno ni za koga se ne može reći da je večereas opravdao očekivanja u Obradovićevom timu.