18.11.2023. 22:09
Hrvatska - Crna Gora
Hrvatska - Crna Gora / Izvor: Profimedia

Gocićevi izabranici su bili neočekivano ubedljivi.

Odigrani su derbi mečevi A i B grupe SUperlige Srbije u vaterpolu. U Kragujevcu je Crvena zvezda pobedila Radnički 10:7 (1:2, 3:2, 4:2, 2:1) dok je na Novom Beogradu domaći tim savladao Šabac 23:9 (8:3, 5:0, 5:3, 5:3) . Zvezdi preostaje duel sa Vukovima koji nemaju ni bod dok je Novi Beograd obezbedio maksimalan broj bodova.

VN LAS VEGASA: Lekleru pol pozicija u Gradu grehaŠarl Lekler

VN LAS VEGASA: Lekleru pol pozicija u Gradu greha

Poznati parovi polufinala Kupa SrbijeOK Partizan

Poznati parovi polufinala Kupa Srbije

Čuveni Dejna Vajt je 86 sati postio NA VODI: Rezultati su impresivni, a potkrepio je sve i fotografijama (VIDEO)Dejna

Crvena zvezda jeste bila favorit u Kragujevcu ali je to pokazala tek od treće četvrtine. Borbeni domaćin se držao do sredine tog dela kada je bilo 5:5. Tada su Radović, Milojević i Gogov obezbedili prednost 8:6, pred završnih osam minuta. Smanjić je Vićković u prvom napadu poslednjeg dela ali do kraja domaćin više nije postigao ni jedan gol.

Kod Radničkog strelci su bili: Vićković i Ranđić dva, Kojić, Gavrilović, i Šulc po jedan dok su za Crvenu zvezdu pogađali Gogov i Radović po tri, Vasić dva, Vukićević i Milojević po jedan.

Vaterpolisti Novog Beograda zabeležili su i šestu pobedu u Superligi Srbije pošto su u prvom meču druge faze takmičenja u A grupi danas pobedili Šabac rezultatom 23:9.

U prethodna dva duela sa Šapčanima, u domaćem šampionatu i Kupu Srbije, Novobeograđani su teže nego što se očekivalo zabeležili trijumfe, ali ovog puta izabranici trenera Živka Gocića su od starta krenuli veoma angažovano sa željom da ništa ne prepuste slučaju.

Izuzetno motivisan pristup doneo je i vrlo efikasnu igru. Domaći su već u prvoj četvrtini do vrha napunili mrežu gostiju iz Šapca, za prvih osam minuta postigli su osam golova.

Vođstvo je u nastavku sigurnom igrom samo uvećavano, pa se pitanje pobednika nije postavljalo nijednog trenutka. Najefikasniji u ekipi Novog Beograda bili su Alvaro Granados i Nikola Jakšić sa po pet golova, dok se kod Šapčana istakao Ognjen Stojanović sa takođe pet pogodaka.

Novobeograđane već u sredu očekuje novi ispit i to u Ligi šampiona, kada će biti domaćini italijanskoj Breši.