KOLAKOVIĆ POSLE PORAZA OD POLJSKE: Nedostajalo možda i malo iskustva

13.09.2023. 09:02
Igor Kolaković
Igor Kolaković / Izvor: MN Press

Srbija eliminasana u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Odbojkaši Srbije poraženi su u četvrtfinalu Evropskog prvenstva od favorizovane Poljske sa 3:1 i tako eliminisani iz daljeg takmičenja. Selektor Orlova Igor Kolaković uprkos porazu nije bio nezadovoljan onim što su pružili njegovi igrači.

SRBIJA STALA U ČETVRTFINALU: Grbić i Poljaci ipak prejaki za ”Orlove”

NE BI TREBALO DA BUDE PROBLEMA: Srbija saznala protivnike u grupnoj fazi Evropskog prvenstva

PA KAKO LEGENDO? Stiklend uspeo da polomi šampionski pojas (VIDEO)

- Mislim da je bila sjajna borba. Videli smo, naročito u prvom i trećem setu u tim egal situacijama koliko je bilo napeto. Mislim da smo odigrali jedan sjajan meč sa puno grešaka ali i sa puno dobrih stvari - rekao je Kolaković. - Nedostajalo je možda i iskustvo u tom trećem setu, ali sam stvarno srećan što smo i sa ovakvim sastavom pružili dostojan otpor Poljskoj koja je prva na svetskoj rang-listi i što smo pokazali da nismo baš daleko od kvaliteta koji nam treba da se upustimo u borbu za pobedu protiv Poljaka.

Reprezentaciji Srbije sada sledi kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Parizu.

- Utakmica protiv Poljske je, i pored poraza, pokazala da nismo daleko od tih ekipa s kojima ćemo igrati u Japanu, mislim na Japan, SAD i Sloveniju... U Japan idemo sa ovom borbenošću i optimizmom da se plasiramo na Igre sa tog turnira, da iskoristimo tu prvu šansu - rekao je Kolaković.