20°C
01.06.2024.
117.1015
108.2069

SP ZA JUNIORE: Pobedom od 12:2 i uz malu pomoć Kineza, Srbija osvojila ZLATNU medalju! (VIDEO)

31.03.2019. 22:40
Juniorska hokejaška reprezentacija Srbije
Juniorska hokejaška reprezentacija Srbije / Izvor: FOTO: hockeyserbia.com

Obezbeđen plasman u viši rang.

Juniorska hokejaška reprezentacija Srbije osvojila je prvo mesto i zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu II divizije B grupe koje se održalo u Beogradu. Ovim uspehom izabranici selektora Nemanje Jankovića obezbedili su plasman u viši  rang.

Mladi srpski oklopnici u poslednjem kolu demolirali su selekiju Belgije sa 12:2 (5:0, 5:2, 2:0) posle čega je usledilo veliko slavlje u ledenoj dvorani "Pionir". Naš tim je bio silno motivisan, jer je selekcija Kine savladala Holandiju sa 3:2 što je bio uslov da Srbija trijumfom protiv Blegije dođe do zlatne medalje.

NOVA MEDALJA ZA SRBIJU: Karatisti osvojili još jedno SREBRO na Evropskom prvenstvu

OPASAN LUDAK: Bokser UMISLIO da je Tajson i UJEO protivnika tokom borbe (VIDEO)

PRVI PUT U SRBIJI: Startovalo prvenstvo u Čirlidingu! Ministarstvo omladine i sporta PREPOZNALO novi sport!

Posle samo deset minuta igre Srbija je vodila sa 5:0, da bi posle druge donice rezultat na semaforu glasio 10:2. U plslednjoj trećini naštim je smanjo gas, tako da Belgijanci mogu biti više nego zadovoljni sa konačnih 12:2.

U strelce su se upisali Mateja Popović tri puta, Antonije Bogdanović i Marko Dragović po dva puta, Kristijan Savović, Aleksa Gvozdenović, Strahinja Vdović, Mihajlo Manojlović i Andrija Racić. Golove za Belgiju postigli su Lukas Boni i Jonas Steno.

SRBI REŠETAJU NEMCE: Ajntraht RAZBIO Štutgart golovima naših reprezentativaca (VIDEO)

TADIĆ REŠIO HOLANDSKI DERBI: Srpski REPREZENTATIVAC presudio PSV-u! (VIDEO)

OGLASIO SE BIVŠI STRATEG CRVENO-BELIH: Zvezda bez trenera na terenu ne može da funkcioniše (FOTO)

Na ovaj način upotpunjena je fantastična reprezentativna sezona jer je plasman u viši rang obezbedila i naša selekcija do 20 godina. Novi hokejaški spektakl u Beogradu sledi već sledeće nedelje, kada će Pionir biti domaćin i seniorskog Svetskog prvenstva II divizije A grupa koje počinje 9. aprila.

Pogledajte kako izgleda američka odbojkašica Kajla Simons.