EVROPSKO PRVENSTVO ZA JUNIORKE: Srbija položila oružje pred šampionkama

07.07.2023. 15:36
rukomet
rukomet

Dobar otpor su pružile naše devojke.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije poražena je od branilaca titule u ovoj konkurenciji, reprezentacije Mađarske rezultatom 32:26 (17:13) u drugom kolu Grupe C Evropskog prvenstva.

GODINA POVRATNIKA U MMA: Posle Džounsa još jedna legenda ponovo u ringu

KOLAKOVIĆ PREZADOVOLJAN: Ovo je velika pobeda

LIGA NACIJA: Srbija posle drame pobedila Kubu i ostala u trci za finalni turnir

Čvrsta odbrana koju su pokazale devojke u zelenim dresovima na nivou je seniorskog rukometa i nedostatak igranja ovakvih utakmica naše selekcije učinilo je Srbiju nemoćnom.

Borbenost i hrabra igra ni ovog puta nije izostala kod izabranica Dragana Markova koje se nijednog trenutka nisu predavale i bile dostojan protivnik.

Za razliku od prethodnih susreta, Srbija je odigrala slabije prvo poluvreme, na šta je sigurno uticao fizički, a posebno emotivni umor iz prethodnog duela.

Fokus odbrane Mađarske bio je na kapitenu, pivotu Vladani Mitrović i prodornoj Aleksandri Vasić, što je posebno u prvom delu igre ostavljalo prostor za desno krilo, Dunju Radević.

U drugom delu igre protivnice su uspešno održavale saldo ostvaren na poluvremenu iako je Srbija sve vreme jurila rezultat.

Ne može se reći da je ubedljiv rezultat ekvivalentan razlici u kvalitetu koliko evidentnom nedostatku iskustva u sastavu srpskih juniorki.

Tamara Mandić ponovo je bila gotovo nepogrešiva sa linije sedam metara, iako je podjednako efikasna bila i iz igre. Uz postignutih devet golova bila je šuterski najraspoloženija dok je najbolja u redovima srpskog tima bila Nevena Todorovski.

Poslednju utakmicu u grupi C Srbija igra protiv Francuske, u nedelju, 9. jula, sa početkom u 18 časova i 45 minuta.