BUBLIK SAVLADAO KRAJINOVIĆA, PA PRIZNAO: "Ovo je kao da sam OSVOJIO GREN SLEM"

Bublik / Izvor: Foto: Twitter printscreen/Tennis TV/MN Press

Znači pobeda posle 10 poraza.

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u prvom kolu ATP turnira u Marseju.

KAKVA SRAMOTA: Za prestižnu nagradu nominovan Nadal - Novaka nigde!

OVO JE NAJVEĆI STRAH BELE KUĆE: Oglasila se jedna od najvažnijih političarki Amerike - "Moramo da zaustavimo Putina ili će se desiti NAJGORE"

ALKARAZ UZEO TURNIR, PA DOBIO KRILA: Boriću se za prvo mesto sa Đokovićem, ali i sa Cicipasom

Od Krajinovića je bolji bio 50. igrač sveta, Aleksandar Bublik koji je slavio nakon preokreta i tri odigrana seta – 5:7, 6:3, 6:4. Meč je trajao dva sata i deset minuta.

Krajinović je prvi došao do brejka u prvom setu, ali je Bublik odmah uzvartio istom merom. Srpski igrač je ipak došao do novog brejka nakon čega je svojim servisom zaključio prvi deo meča.

Drugi set rešen je samo jednim brejkm, a Bublik je jedinu priliku koju je imao i iskoristio u osmom gemu i posle toga je svojim osvojenim servis gemom uveo duel u treći set.

U prva četiri gema trećeg seta videli smo tri brejka, Bublik je napravio dva i vodio je 3:1. Krajinović je imao tri brejk lopte u šestom gemu da vrati i drugi brejk, ali je Bublik uspeo da odoli.

Do kraja je Krajinović uspeo samo da spasi dve meč lopte, ali ne i treću.

Bubliku je ovo prva pobeda posle deset uzastopnih poraza u 2023. godini i nakon meča je izjavio da mu je vredna "kao da je osvojio Gren slem".

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda Rakel Jakob, devojka golmana Žozea Saa.