BILI DŽIN KING KUP: Krunićeva donela Srbiji prvi bod protiv Norveške

08.04.2024. 14:36
Aleksandra Krunić
Aleksandra Krunić / Izvor: Reuters

Reprezentacija Srbije dobro je počela takmičenje u Bili Džin King kupu protiv Norveške pošto je Aleksandra Krunić u prvom meču ostvarila pobedu.

Srpska teniserka savladala je Urlike Ekeri sa 2:0 (6:4, 6:4) posle nepuna dva sata igre, tačnije jednog sata i 54 minuta i tako donela Srbiji prvi poena. U drugom meču Mia Ristića će igrati protiv Malene Helgo.

U oba seta viđen je veliki broj brejkova. Krunićeva je otvorila seriju u trećem gemu da bi odmah uzvratila Norvežanka i ušlo se u razmenu brejkova, ukupno pet, od kojih je Krunićeva napravila tri i povela sa 4:3. Usledila su dva gema u kojim su teniserke uspele da odbrane svoj servis, a zatim je Krunićeva iskoristila drugug set loptu za vođstvo od 1:0.

U drugom setu je Krunićeva odlično krenula i odmah oduzela servis protivnici, koja je uzvratila u četvrtom gemu  istigla do izjednačenja. Kao i u prvom setu, ponovo je usledila razmena brejkova i ponovo je bila uspešnija Aleksandra Krunić koja je posle napravljenog brejka uspela da iskoristi treću meč loptu i stigne do trijumfa.