MASTERS MADRID: Kecmanović nemoćan protiv Ruda

28.04.2024. 09:18
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: MN Press

Srpski teniser Miomir Kecmanović zaustavljen je u drugom kolu Mastersa u Madridu, pošto je poražen od Norvežanina Kaspera Ruda rezultatom 6:4, 6:1 posle 74 minuta igre.

Norvežanin je rutinski dobio meč i izjednačio u međusobnom skoru na 2:2. Njegov naredni rival biće Britanac Kameron Nori, koji je savladao Brazilca Žoaa Fonseku 6:1, 6:4.

Činilo se da će meć biti drugačiji kada je srpski teniser odmah na startu napravio brejk i potom poveo sa 2:0. Rud je u četvrtom gemu vratio brejk i  stigsao do izjednačenja, da bi u šestom napravio još jedna. Međutim, Kecmanović je uspeo odmah da mu uzvrati i stigne do izjednačenja. U devetom gemu je mogao srpski teniser do brejka, ali je propsutio dve priliek, a kazna je stigla u narednom. Rud je iskoristio prvu šansu koja mu se ukazala i osvojio prvi set.

Ovakav ishod i propuštene šanse uticale su na Kecmanovića koji je odmah pretrpeo brejk u drugom setu. Mada je uspeo već u narednom da ga vrati, Rud je mnaszavio sa odličnom igrom i uz još dva uzastopna brejka uspeo da brzo reši drugi set u svoju korist i stigne do trijumfa.