10.07.2022. 14:15
Nole
Nole / Izvor: Foto: Twitter/Wimbledon

Osvojio je 21. grend slem titulu.

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, odbranio je titulu šampiona Vimbldona, pošto je u finalu savladao Australijanca Nika Kirjosa sa 3:1 (4:6, 6:3, 6:4, 7:6(3))

NAJVEĆE TENISKE FACE NA SVETU: Nik i Novak napravili šou pred finale! A posle - idu u noćni provod, časti pobednik (VIDEO)

Ovo je sedmi trofej Srbina na Otvorenom prvenstvu Ujedinjenog kraljevstva, i ujedno 21. grend slem za našeg asa.

Bio je Đoković bolji, stabilniji i iskusniji u finalu, svom 32. na nekom velikom takmičenju, dok je protiv sebe imao debitanta.

Debitanta koji je dobro počeo meč, ali je prednost u prvom setu ostvario pre svega Novakovim greškama i izostankom dobrog servisa. Taj servis bio je upravo i zvezda vodilja Australijanca, koji je igru bazirao na njemu. Krunisao je dobre početne udarce osvajanjem prvog seta, nastavio da igra dobro u drugom, ali je u njemu i pokazao svoje slabosti, pre svega na psihološkom nivou.

Uz nekoliko provokacija, prepucavanja sa sudijom, pokušao je da dekoncentriše našeg igrača, koji je strpljivo čekao svoju šansu. Dočekao ju je u četvrtom gemu drugog seta, kada je Đoković oduzeo servis rivalu. Nastavio je Srbin u istom ritmu, bio suveren na svoj servis, pretio na rivalom, što je bilo dovoljno za izjednačenje.

Treći set bio je jako dinamičan i tvrd. Svaki servis gem Kirjosa bio je napet, a Novak nije uspevao da ga ugrozi, sve do rezultata 4:4. Vodio je Kirjos 40:0, ali pet vezanih poena Novaka trasirali su mu put ka brejku, prilici za set i koraku ka tituli.

Četvrti set bio je najizjednačeniji, svako je uzimao svoje servis gemove, te je usledio taj-brejk u kom je Novak potpuno kontrolisao stvar i stigao do titule.

Prenos meča mogli ste uživo pratiti na SrbijaDanas!

7:6
KRAJ! Nole je šampion Vimbldona, 3:1
6:6
Idemo u taj-brejk
5:6
Naoet gem, koji su obeležile greške linijskih sudija, ipak pripada Kirjosu. Obezbedio je najmanje taj-brejk.
5:5
Iako je gem počeo duplom greškom, uspeo je da ga osvoji Novak. Idemo dalje!
4:5
Dozvolio je Novaku dva poena i nadu pri 30:30. Ipak, dva dobra servisa su presudila u ovom gemu.

4:4
Ponovo sa nulom. Kirjos ne može ni da zapreti na servis Đokovića. Možda je sada vreme za brejk Noleta!
3:4
Svakom svoje u četvrtom setu. Bez brejk lopti, sve ide ka taj-bejku, ako ne bude iznenađenja.
3:3
Sa nulom!
2:3
Dobri servisi spasavaju Kirjosa. Ponovo vodi Australijanac, ali ima Nole "više od igre".
2:2
Igra Nole dobro, čuva svoj servis.
1:2
Takođe, bez mnogo muke Australijanac osvaja novi servis gem. Igra se brzo u četvrtom setu.
1:1
Bez izgubljenog poena dobija Nole gem.
0:1
OIsvaja svoj servis gem na početku četvrtog seta Kirjos.
2:1 u setovima.
6:4
EVO SETA! Stiže Novak na set do titule.
5:4
EVO BREJKA! Sam je sebe uništio Kirjos, imao je 40:0, a onda...pet vezanih poena Novaka. Idemo po set.
4:4
Efikasno do izjednačenja.
3:4
Lebdi u vazduhu to kada će Novak ugroziti Auatralijanca, ali i dalje to izostaje.
3:3
Lepo Novak i lako osvaja gem. Možda je sada prilika da se uzme brejk.
2:3
Uprkos dekoncentraciji, i raspravljanju sa sudijom, Kirjos uspeva da osvoji gem. Propušta Novak šansu da oduzme servis Australijancu tokom čitavog trećeg seta, a prilike postoje i te kako.

2:2
Bez mnogo muke, Novak poravnava.
1:2
Svojim 15. asom stiže do gema Kijos. Poljuljan je, greši, ali servisima održava prednost.
1:1
Uzima gem Novak. Nije bilo lako, ali je uspeo da sačuva servis.
0:1
Posle velike drame Kirjos osvaja prvi gem trećeg seta. Imao je Novak brejk lopte, ali je Kirjos nastavio da provocira Đokovića i nesportski se ponaša, što je malo dekoncentrisalo našeg asa.
1:1 u setovima.
6:3
IZJEDNAČENJE! Četiri brejk lopte je propustio Kirjos, Đoković uspeva da vrati set.

5:3
Uzima Nik svoj gem, ali sada Nole servira za set.
5:2
Napada Australijanac, ali dobrim servisima i ravnomerno raspoređenim udarcima Đoković zadržava prednost brejka. Na korak je do izjednačenja
4:2
Uzima svoj gem Kirjos, ali Nole i dalje ima brejk prednosti.

4:1
Nastavlja u istom rimu Srbin. Igralo se na razliku, ali počinje Kirjos da greši.
3:1
TAKO JE! EVO BREJKA! Bez izgubljenog poena, Kirjos postaje nerovzan, Nole je upalio motor.
2:1
Bravo Nole! Ovo je bio jako važan, dug gem, koji je rešen sa dva teška poena. Uliva ovo nadu, sada samo treba oduzeti servis Australijancu.
1:1
Strahotivo servira Kirjos. Uopšte se ni ne igra, sve poene osvaja servisom. Čak 10 asova do sada u ovim finalu. Zaista nestvarno.
1:0
Sa Nulom nole! Sad je vreme da uzme brejk Kirjosu.

0:1 u setovima
4:6
Imao je Nole svoju šansu, nije blistao Kirjos ali je uspeo da osvoji prvi set. Idemo dalje.
4:5
Brzo se igra. Kirjos će servirati za set.
3:5
Impresivno servira Australijanac. Rešava gemove za svega jedan minut.
3:4
Uzvraća istom merom naš igrač. Ali Kirjos se poigrava, udara lopticu kroz noge. Ne poštuje mnogo protivnika Nik.

2:4
Sa nulom overen brejk.
2:3
Kirjos pravi brejk. Duplom servis greškom je Đoković poklonio gem Australijancu.
2:2
Fantastičnim servisima stiže do izjednačenja Australijanac. Rutinski, bez izugbljenog poena.

2:1
Lagano Nole uzima još jedan gem u prvom setu.
1:1
Izjednačuje Kirjos. Nije Australijanac delovao uvereno, pokušao je u jednom momentu i da "ponizi" Novaka servisom ispod ruke.
1:0
Prvi gem za Novaka. Iako ga je počeo duplom servis greškom, uspeo je da ga osvoji.