27.04.2014. 22:01
Košarkaši Cibone i Cedevite
Кошаркаши Цибоне и Цедевите / Извор: Фото: МН Press

Екипа Славена Римца подигла је пехар намењен шампиону регионалног такмичења.

Кошаркаши Цибоне освојили су трофеј АБА лиге после тријумфа над Цедевитом у Комбанк Арени резултатом 72:59 (18:13, 16:12, 16:13, 21:20).

Осим вођства на старту утакмице 8:4 Цедевита није направила ништа значајније у овом мечу. Серијом 10-0 у којој су учествовали Блесингејм и Шарић Цибона је отишла на прву паузу са предношћу од четири поена.

Други део игре је донео Цибони још осетнију разлику, а расположен је био Планинић који је тројкама пунио кош противника. Полувреме је завршено резултатом 34:26 за „цибосе“.

Немоћна Цедевита наставила је са очајним шутем и у трећој четвртини, где је имала тричавих 25 посто убачених шутева. Расположени Шарић је доминирао под кошевима и предњачио у броју постигнутих поена. Јасмин Репеша је узалуд покушавао тајм-аутима да прекине црну серију својих играча, али по свему судећи ово није био њихов дан.

Давор Кус је у последњем периоду тројком у задњој секунди напада четири минута пре краја ставио тачку на победу Цибоне 63:47. До истека регуларних 40 минута слика се није мењала, коначан резултат поставио је Розић са линије слободних бацања 72:59.

Играч утакмице и најбољи појединац финалног турнира био је Дарио Шарић који је на овом сусрету имао феноменалан учинак од 23 поена, 11 скокова, четири асистенције и чак пет блокада. Розић је постигао 13, Блесингејм 12.

Код Цедевите једини играчи са двоцифреним учинком су били Зубчић са 13 и Сутон са 10.