АТП ШАНГАЈ: Крај за Надала у другом колу

08.10.2014. 15:56
Felisijano Lopez
Фелисијано Лопез / Извор: Профимедиа

Шпанац изгубио од земљака Фелисијана Лопеза 6:3, 7:6 (8:6).

Други носилац на АТП турниру у Шангају Шпанац Рафаел Надал изгубио је у другом колу од земљака Фелисијана Лопеза 6:3, 7:6 (8:6). Резултату је вероватно кумовала упала слепог црева коју је добио Надал.

Већ у првом сету се видело да би Лопез могао да победи. У шестом гему је направио брејк и повео 4:2. На почетку другог је Надал направио брејк и повео 2:0, али је у деветом Лопез узвратио истом мером и смањио на 5:4, а у наредном је изједначио на 5:5. У наредна два гема тенисери су били сигурни на свој сервис, па се ушло у тај брејк. Треба напоменути да је у шестом гему Надал имао три брејк лопте за вођство 5:1, али је пропустио ту шансу.

У тај брејку је виђена изједначена борба, Надал при резултату 6:5 није искористио сет лопту, а Лопез је то казнио искористивши прву меч лопту. Лопезу је ово четврта победа над земљаком, а има и девет пораза. Противник у осмини финала биће му Џон Изнер из САД.