ЕВРОЛИГА: Звезда наградила навијаче победом на старту

16.10.2014. 20:17 22:47
Jaka Blažič
Јака Блажич / Извор: МН Press

У првом колу Д Групе Црвена звезда савладала Галатасарај 76:68 (17:20, 29:10, 17:18, 13:20).

Кошаркаши Црвене звезде победом су стартовали у Евролиги. У првом мечу Д групе пред препуном „Комбанк ареном“ они су победили турски Галатасарај 76:68 (17:20, 29:10, 17:18, 13:20).

После почетног вођства 15:8, турски тим је направио серију 12:2 и на први одмор отишао са предношћу. За вођство турске екипе пресудан је био шут за три поена, а предњачио је Италијан Пјетро Арадори.  У другом периоду се разиграо Јака Блажић, који је био незаустављив за Галатасарај. Звезда је постизала поене у серијама, а предност је константно расла. Највећа је била пред крај другог периода  16 поена (44:28). Турски тим у тим моментима није имао решење ни за центра Бобана Марјановића.

Почетак треће четвртине је протекао у чувању предности српског тима. Она је средином овог периода повећана и на 18 поена, а најзаслужнији за то је Блажич. Ипак, турски тим се није предавао, а понајвише захваљујући Зорану Ерцегу. Направио је серију 9:0 и смањио на 52:41. Ипак, тада се буде домаћи кошаркаши и не дозвољавају гостима ни моменат да се понадају у преокрет. У последњим секундама је Маркус Вилијамс постигао тројку за 63:48.

Настављају црвено-бели са одличном игром на почетку, и у 34. минуту опет имају 18 поена предности. Ипак, тада су стали и до краја су постигли само два поена. Ипак, одличном игром у одбрани нису дозволили гостима да преокрену.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ГАЛАТАСАРАЈ 76:68 (17:20, 29:10, 17:18, 13:20)

ДВОРАНА: Комбанк арена.

ГЛЕДАЛАЦА: 16.834.

СУДИЈЕ: Конде (Шпанија), Анастопулос (Грчка), Шемеш (Израел).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс 15, Ребић, Дангубић 3, Митровић 8, Лазић 1, Блажич 12, Калинић 5, Марјановић 22, Тејић, Џенкинс 4, Јовић, Ћирбес 6.

ГАЛАТАСАРАЈ: Мицов 4, Ерцег 17, Џавај 7, Гонлум 3, Вујукас, Поцијус 7, Алдемир 6, Арадори 11, Смит 6, Аројо 7, Гулер, Арслан.

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

4. четвртина - 13:20

40. минут - Калинић је промашио оба слободна бацања, али је потом одлично одиграо у одбрани. Митровић после дуго времена постиже кош за Звезду. Шест секунди пре краја Аројо постиже тројку за 76:68, а то је остао и коначан резултат.

38. минут - Галатасарај преко Ерцега и Алдемира смањује на 74:63, па Радоњић тражи тајм аут. Арадори је фаулиран, али промашује оба слободна бацања. У наредном нападу Вилијамс промашује иако је три пута шутирао.

36. минут - Ерцег опет погађа, а Џенскинс је потом фаулирао Поцијуса. Литванац је искористио оба слободна бацања за 74:60.

34. минут - Марјановић опет поентира, а кошаркаши Галатасараја потом губе лопту. Ипак, Поцијус фаулом спречава лаке поене. Лазић користи једно слободно бацање за 74:56.

33. минут - Марјановић закуцава и Звезда поново има 18 поена предности 70:52.

32. минут - На почетку последњег поериода Марјановић закуцава, аВилијамс постиже трећу тројку и Звезда води 68:52.

3. четвртина - 17:18

30. минут - Звезда кошевима Дангубића и Митровића брзо повећава на 60:45. На крају је резултат био 63:48, а у последњем секунду је Маркус Вилијамс погодио тројку и "запалио" трибине.

28. минут - Џавај постиже два поена, а потом и Смит. Сада је резултат 52:43. Серија Галатасараја 9:0. То прекида Немања Дангубић.

27. минут - Ерцег држи Галатасарај у животу. Прво је погодио оба слободна бацања, а онда и тројку за 52:39.

26. минут - Блажић користи оба слободна бацања и сада је 18 разлике за Звезду 52:34.

25. минут - Галатасарај у једном нападу промашује две тројке, а онда је и Калинић непрецизан.

23. минут - Марјановић закуцава и диже публику на ноге, а у наредном нападу блокира.

22. минут - Минут и по није било поена, а онда је Мицов поентирао.

2. четвртина - 29:10

20. минут - Пола минута пре краја Митровић постиже два поена, а Смит прави грешку у корацима. У последњем секунду Блажич не погађа тројку, па је резултат 46:30.

19. минут - Маркус Вилијамс постиже поене и Звезда има највећу предност 44:28.

15. минут - Марјановић је погодио уз фаул Џаваја. Звездин центар не користи слободно бацање и остаје резултат 34:25. На другој страни Гонлум користи само једно бацање.

14. минут - Блажич постиже још четири поена, а погодио је и Марјановић, па Звезда води 31:23.

12. минут - Цирбес закуцава, а потом Блажић постиже четири поена за 25:20.

11. минут - На самом почетку Цирбес смањује на 20:19.

1. четвртина - 17:20

10. минут - Блажић постиже два поена за Звезду за коначних 17:20 у првој четвртини.

9. минут - Алдемир поново доводи Глатасарај у вођство 17:15, па Дејан Радоњић тражи тајхм аут. Потом Арадори погађа тројку и води турски тим 20:15.

8. минут - Пјетро Арадори је погодио тројку и резултат је изједначен на 15:15.

7. минут - Мајк Цирбес постиже поене и Звезда води 15:8.

6. минут - Марјановић поново поентира, али узвраћа Ерцег, за 13:8.

5. минут - Марјановић постиже поене за вођство 11:6, а на другој страни Мицов промашује у шуту за три поена.

3. минут - Вилијамс постиже прву тројку за Звезду и подиже публику на ноге. Домаћин води 7:6.

2. минут - Фоцијус је погодио тројку, за 3:2, а онда је Марјановић одлично одиграо у одбрани. Џенкинс доноси ново вођство Звезди, а Ерцег постиже другу тројку за турски тим.

1. минут. - Трибине су испуњене до последњег места, а навијачи Звезде певају "Ко не скаче тај је шиптар". Марјановић постиже прве поене за Звезду.