БРАЗИЛ ЈЕ НА КОЛЕНИМА, СРБИЈА ЈЕ ПРВАК СВЕТА!

20.06.2015. 06:13
Slavlje fudbalera Srbije na Novom Zelandu
Славље фудбалера Србије на Новом Зеланду / Извор: Бета/АП

"Орлићи" у Окленду на Новом Зеланду освојили титулу на Светском првенству за играче до 20 година.

Фудбалска репрезентација Србије до 20 година је првак света. У финалу на Новом Зеланду са 2:1 побеђен је Бразил, после продужетка. Гол одлуке у 118. минуту постигао је Немања Максимовић, за титулу на Мундијалиту. Повели су "орлићи" голом Станише Мандића, у 70. минуту, да би само три минута касније изједначили Бразилци. Након тога се ушло у продужетке, четврте за наш тим на овом шампионату.

"Орлићи" селектора Вељка Пауновића били су најбољи у групи у којој су још били Уругвај, Мали и И Мексико, а онда су редом избацивали Мађаре, Американце и Малијце. На крају су побеђени и петоструки прваци света у овом узрасту.

Хероји нације ће у понедељак допутовати у Србију.

Reprezentativci Srbije na Novom Zelandu
Репрезентативци Србије на Новом Зеланду / Извор: Бета/АП

У утакмици за треће место, у афричком дербију Мали је са 3:1 победио Сенегал. Мали је до 74. минута губио, али је онда дао чак три гола, за треће место на свету. Иначе, оба тима су промашила по пенал.

Пренос УЖИВО, са стадиона "Норт Харбор" у Окленду могли сте да пратите на Srbijadanas.com

Бразил - Србија 1:2

Стадион: Норт Харбор (Окленд)

Гледалаца: око 25.000

Судија: Фахад ал Мирдаши (Саудијска Арабија)

Стрелци: Переира 73. - Мандић 70, Максимовић 118.

Жути картони: Алеф - Јовановић

Црвени картони:

БРАЗИЛ: Жан, Жоао Педро, Марлон, Лусао, Жорж, Данило, Јаја (од 74. Малком), Маркос Гиљерме, Боскиља (од 65. Переира), Габријел Жезус (од 90 1 Алеф), Жан Карлос.

СРБИЈА: Рајковић, Гајић, Бабић, Вељковић, Антонов, Здјелар, Милинковић-Савић (од 82. Јовановић), Максимовић, Живковић, Мандић (од 75. Гаћиновић), Шапоњић (од 94. илић).

КРАЈ. СРБИЈА ЈЕ ПРВАК СВЕТА!

118. минут - ГООООООЛ! - Србија води са 2:1! Живковић до Максимовића који је "један на један" са голманом Бразила.

112. минут - Жоао Педро снажно шутира, али Рајковић прави параду. Лопта одчази преко гола.

109. минут - Максимовић снажно шутира са ивице казненог простора. Лопта одлази тик изнад пречке. Србија није имала среће.

Крај првог продужетка.

105. минут - Гужва испред гола Србије. Ипак, отклоњена опасност.

103. минут - Игра се на средини терена. Одличан продора Марлона по десној страни. У последњем тренутку одлично реагује Рајковић. Лопта за Србију.

Почиње снажан пљусак.

95. минут - Корнер за Бразил, "орлићи" се бране, и Живковић креће у напад. Ипак, заустављен је на половини терена.

Продужеци. Четврти у низу за Србију на овом првенству.

90 1. минут - Слободан ударац за Бразил са 20 метара. Лопта иде у доњи леви угао, али Рајковић брани.

90. минут - Живковић са 18 метара, лопта одлази поред стативе.

88. минут - Корнер за Бразил са леве стране. Нема опасности за "орлиће".

82. минут - Јовановић уместо Милинковић-Савића.

75. минут - Мења и Пауновић. Излази Мандић, улази Гаћиновић.

73. минут - ГОЛ за Бразил. Сада је 1:1. Переира је стрелац. Бразилац успешнији од чувара, њих неколико. Улази у казнени простор, шутира и шаље лопту у даљи угао гола Рајковића. Лоша реакција одбране нашег тима. То користи Переира, после само осам минута на терену.

70. минут - ГООООООЛ! - Мандић је стрелац! Србија води са 1:0! После центаршута са десне стране Немање Максимовића, Мандић са два метра убацује лопту у мрежу Бразилаца. Други гол на Мундијалиту за Мандића.

65. минут - Измена у Бразилу. Излази Боскиља, улази Переира. Босклија је бесан због измене.

60. минут - Нова одлична прилика за Србију одлази у неповрат. Гајић са десне стране, снажно шутира, али погађа Жана у тело.

53. минут - Корнер за Србију, са леве стране. Отклоњена опасност, контра Бразила и на крају нови корнер.

48. минут - Одбранила се Србија. Жорж пролази, Рајковић на кратко избацује, Данило шутира са десетак метара. Срећом, лопта одлази преко гола.

Селектори нису мењали на полувремену.

Крај првог полувремена.

45. минут - Добра акција, а затим корнер за Србију, са десне стране. Живковић изводи, Шапоњић спушта лопту са друге стативе, са пет метара Милинковић-Савић главом шутира, али се Жан баца и на гол линији хвата лопту. Најбоља шанса "орлића" одлази у неповрат.

42. минут - Милинковић-Савић шаље дубинску лопту ка Шапоњићу. Нападач Партизана у казненом простору, али траљаво шутира. Нема опасности за Жана.

40. минут - Милинковић-Савић са десне стране шаље ниску лопту у казнени простор. Бразилци успевају да се одбране.

36. минут - Боскиља покушава са 20-ак метара. Непрецизно, нема опасности за голмана Србије Рајковића.

34. минут - Гајић са 30-ак метара, али голман Жан хвата лопту. Први шут Србије у оквир гола.

29. минут - Фаул над Гајићем. Слободан ударац за Србију са 25 метара са десне стране. Код лопте Живковић (више о могућем трансферу прочитајте ОВДЕ), али лопта одлази преко гола.

25. минут - Мандић центрира са леве стране, али лопту са главе Милинковић-Савићу скида један од Бразилаца. одмах затим контра Јужноамериканаца, али ипак само корнер. Одбрана нашег тима избацује лопту у поље.

20. минут - Поново Бразилци прете. Одличан продор са десне стране Габријела Жесуса и снажан шут у ближи угао. Рајковић опет брани.

14. минут - Антонов центрира са леве стране, Максимовић из не баш изгледне ситуације покушава главом, али лопта одлази у гол-аут.

10. минут - Слободан ударац за Бразилце, са 30-ак метара. После гужве у шеснаестерцу и шута Жана Карлоса са ивице казненог простора, Рајковић брани.

5. минут - Милинковић-Савић шаље лопту ка Шапоњићу који утрчава у казнени простор, али је пас прејак. Лопта за Бразилце.

"Орлићи" играју у потпуно црвеној опреми. Утакмица почиње.

Селектор Вељко Пауновић се одлучио да у нападу буду Мандић и Шапоњић. На клупи је остао Гаћиновић.

Трибине стадиона "Норт Харбор" одлично су попуњене, а наша репрезентација имаће подршку бројних навијача.  У току је извођење националних химни.

Позната је и стартна постава Србије: Рајковић, Гајић, Бабић, Вељковић, Антонов, Здјелар, Милинковић-Савић, Максимовић, Живковић, Мандић и Шапоњић.

Ближи се почетак дуела.

ОВДЕ можете да прочитате више о мечу који ће на Европском првенству у Чешкој одиграти наша млада репрезентација, а ОВДЕ где ће бити дочекана селекција по повратку са Новог Зеланда