ЈСЛ: Звезда славила на Врачару, Јовић пробио "бункер" Вождовца!

И. Лакић
Luka Jović
Лука Јовић / Извор: МН Press

Погодак вредан три бода млади напад постигао је у 57. минуту.

У једном од дербија 23. кола Црвена звезда је на стадиону Обилића на Врачару савладала Вождовац. Црвено-белима је победу обезбедио Лука Јовић поготком у 57. минуту (више о томе прочитајте ОВДЕ).

Лоше време утицало је на посету београдског дербија на Врачару. У првом делу игре, они највернији нису имали пуно прилика за уживање пошто се играло тврдо, на граници фаула, са тек по којом приликом. Док је Звезда на све начине покушавала да пронађе пут до гола “змајева”, они су са друге стране терен препустили гостима и своју шансу вребали из контри и прекида. Играо се 9. минут када је Јовић пропустио сјајну прилику да доведе црвено-беле до предности. После центаршута из корнера, Јовић је слабо реаговао на свега пет метара од гола тако да није успео озбиљније да припрети. Десетак минута касније, Катаи је опробао свој шут али је двадесетак метара шутирао право у Супића. До одласка на одмор забележен је још покушај у 40. минуту када је из слободног ударца Анђелковић уздрмао пречку.

Voždovac - Crvena zvezda
Вождовац - Црвена звезда / Извор: МН Press

Победом на Врачару црвено-бели су се приближили на два бода од водећег Партизана који свој меч игра у недељу у 18:00 када у Хумску стиже Младост из Лучана.

И у наставку меча иста слика. Звезда је кренула силовито и одлучно ка голу Вождовца, док су “змајеви” одлучили да наставе да се бране. Играо се 54. минут када је после центаршута Анђелковића, Орландић покушао главом, али је Супић маестрално интервенисао. Само два минута касније искусни голман је капитулирао. Тада је Павићевић послао идеалну лопту у срце шеснаестерца где ју је усамљени Јовић примио на груди и рутински послао у мрежу. После примљеног поготка “змајеви” су морали да крену на све или ништа али ипак нису успели да направе озбиљнији притисак. Играо се 83. минут када је резервиста домаћих Ђермановић прошао по левој страни али је шутирао поред гола. Са друге стране изабраници Ненада Лалатовића су током читавог сусрета атаковали ка голу Супића али је и по истеку 90. минута на семафору стајало 1:0.

ВОЖДОВАЦ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1 (0:0)

Стрелац: 0:1 Јовић у 57. минуту.

Стадион: Обилића.

Судија: Бојан Николић

Гледалаца: 1500.

Жути картони: Радивојевић, Синђић (Вождовац), Катаи (Црвена звезда).

ВОЖДОВАЦ: Супић, Стојковић (од 60. Николић), Д. Павловић, Ивковић, М. Павловић, Петровић, Караклајић (од 13. Јокић (од 73. Ђермановић), Синђић, Одита, Адамовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић, Цветковић, Павићевић, Анђелковић, Ковачевић, Лазовић (од 88. Грујић), Стојановић (од 79. Босанчић), Катаи, Јовић (од 74. Ристић), Орландић.