ЈСЛ: Којић вратио Партизан у игру за титулу (ВИДЕО)

26.04.2014. 23:25
Fudbaleri Partizana u derbiju
Фудбалери Партизана у дербију / Извор: Танјуг

Фудбалери црно-белих победили су Црвену звезду у 146. вечитом дербију са 2:1. Голове за домаћина постигли су Дринчић и Којић, а Мрђа за Црвену звезду. Јунак меча био је голман црно-белих Лукач који је одбранио два пенала у првом полувремену.

Немања Којић унео је неизвесност у шампионат Јелен суперлиге победоносним  голом у 146. вечитом дербију у 90. минуту. Правда је тиме задовољена, јер је Партизан више желео победу, била му је потребнија и на крају стигао до ње. Победоносном голу црно-белих претходио је фаул над Драганом Мрђом, лопта је дошла до Дринчића, који је сјајно проиграо Којића, који је опалио као из топа у сам доњи леви угао голмана Бајковића.

Овај 146. вечити дерби оправдао је епитет највеће српске фудбалске светковине. Гледаоци су током 90 минута имали прилику да се диве јунацима и тугују због трагичара. Три гола, два пенала (оба одбрањена), сијасет прилика и прелепи погоци Дринчића, Мрђе и Којића, украсили су ово одмеравање снага црвено и црно-белих.

Партизан је имао више лопту у ногама, кидисао храбрије на гол Бајковића, али Звезда је захваљујући најбољем стрелцу Јелен Суперлиге Драгану Мрђи два пута дошла до 11 метара и одличне прилике за гол.

Милан Лукач је у два наврата ухватио „живу“ лопту, најпре Нинковићу, а затим и Мијаиловићу после пенала. Голман црно-белих је тако спасао дерби неизвесности, а Партизан могућег пораза.

Звезда сад има три бода више и бољи скор за један гол у међусобним сусретима. Лидер првенства има право на још један пораз до краја шампионата, па да опет буде првак.

Страсти уочи меча су узавреле, а на северној трибини стадиона је био намазан лепак. Није било мира ни у Бијељини где су се потукли навијачи два клуба. Пре тога су одиграни остали мечеви 26. кола, а резултате можете погледати ОВДЕ.

Табела: Црвена звезда 62, Партизан 59, Јагодина 43, Чукарички 42, Војводина 41, Нови Пазар 38, Раднички Ниш 35, Вождовац 35, Напредак 31, Спартак 31, Доњи Срем 27, Слобода 27, ОФК Београд 24, Рад 24, Раднички 1923 24, Јавор 21.

Парови 27. кола (3. мај): Црвена звезда – Рад, Чукарички – Раднички 1923, Доњи Срем – Партизан, Вождовац – Раднички Ниш, Јагодина – ОФК Београд, Јавор – Војводина, Напредак – Слобода, Спартак – Нови Пазар.

Partizan - Crvena zvezda
Партизан - Црвена звезда / Извор: Танјуг

Дешавања из Хумске могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу на Srbijadanas.com.

90 4 минут - Крај утакмице, победа Партизана 2:1.

90 3 минут - Жути картон за Лукача.

90 2 минут - шанса за Црвену звезду. Милијаш је извео слободан ударац, а Мрђа је главом послао лопту поред гола.

90 1 минут - Изашао Ковачевић, а ушао Ђорђе Ракић.

90. минут - GOOOOLLLLL 2:1 за Партизан!!!!!! Вулићевић је са десне стране убацио пред гол, а Којић је постигао гол.

88. минут - Измена у Црвеној звезди, изашао је Нинковић, а ушао је Филип Касалица.

87. минут - Којић у шанси, али је одлично интервенисао Павићевић и избацио лопту у корнер.

80. минут - Жути картон за Милијаша јер је одуговлачио са извођењем слободног ударца.

74. минут - Трајковић добио жути картон.

73. минут - Милош Нинковић је могао црвено-беле да доведе у вођство, али је са ивице шенаестерца шутирао преко гола.

71. минут - Трећа измена у Партизану. Изашао је Данко Лазовић, а ушао је Немања Којић. Капитенску траку је преузео Војислав Станковић.

69. минут - Прва измена у Звезди. Изашао је Дарко Лазовић, а ушао Петковић.

67. минут - Друга измена у Парзтизану. Изашао је Никола Нинковић, а ушао је Малбашић.

65. минут - Прва измена на мечу. Код Партизана је изашао Живковић, а ушао је Лука.

64. минут - Жути картон за Николу Мијаиловића, први за Црвену звезду.

58. минут - Одлична шанса за Партизан. Андрија Живковић је шутирао са пет метара, али је погодио стативу.

56. минутGOOOOOLLLL за Црвену звезду, стрелац Мрђа!!!!!!! Милијаш је убацио пред гол, Волков је избацио, али само до Мрђе, који је био прецизан.

55. минут - Нова шанса за Партизан после прекида. Дринчић је убацио лопту пред гол, Бајковић је несигурно интервенисао, али су се Звезда одбранила.

53. минут - После корнера шанса за Црвену звезду, али је Келхар послао лопту поред гола.

51. минут - За сада без већих узбуђења у другом полувремену.

46. минут - Настављена је утакмица. Велика бакљада на северној трибини.

45. минут - Крај првог полувремена.

40. минут - Игра се отворено на обе стране. Леп фудбал на стадиону Партизана.

33. минут - Пенал за Звезду. Трајковић оборио Мрђу. Мијаиловић шутира, Лукач опет брани!!!! Мијаиловић шутира у десну страну, али га је голман Партизана прочитао.

31. минут - Звезда кренула конкретније према голу Партизана.

27. минут - GOOOOOLLLL за Партизан. Феноменалан гол Николе Дринчића из слободног ударца са 22 метра.

26. минут - Жути картон за Данка Лазовића.

25. минут - Лукач брани пенал Нинковићу!!!! Фудбалер Звезде је доста лоше извео најстрожу казну.

24. минут - Пенал за Црвену звезду, Станковић је оборио Мрђу и добио жути картон.

22. минут - Брашанац добио жути картон због фаула.

18. минут - Брашанац шутира поред гола.

12. минут - Умало да Шкулетић доведе Партизан у вођство. Био је сам испред гола, али је промашио лопту. Партизан има иницијативу.

9. минут - Шанса за Партизан, Волков је шутирао главом са два метра, али је лопта отишла преко гола. У наредном нападу нова шанса за Партизан, али је голман Бајковић зауставио шутеве Шкулетића и Живковића.

5. минут - Живковић је центрирао, али је Павићевић избацио лопту у корнер. Бајковић интервенисао после корнера.

1. минут - Судија Милорад Мажић дао знак да почне утакмица. На самом почетку је Нинковић имао шансу за Звезду, али је погодио спољни део мреже.