ЈСЛ: Партизан надмоћан на "Чаиру"!

16.08.2014. 19:00 23:07
Danko Lazović
Данко Лазовић / Извор: Танјуг

Црно-бели су славили са 4:1 и тако успешно пребродили и другу препреку у домаћем шампионату.

Фудбалери Партизана су у Нишу убедљиво савладали домаћи Раднички са 4:1 у једној од дерби утакмица другог кола Суперлиге Србије. Црно-бели су повели већ у првом минуту после соло-продора Петра Грбића, а предност је дуплирао Данко Лазовић у 27. минуту.

Наду домаћину донео је гол Владимира Ђорђевића у 64. минуту, али је само пет минута касније исти играч затресао мрежу сопственог тима. Коначан резултат поставио је Петар Шкулетић у 75. минуту, после грешке гомаћих у одбрани. Утакмицу је обележила и повреда Владимира Волкова у првом полувремену, а уместо њега у игру је ушао Никола Гулан. Тренер Партизана Марко Николић зарадио је искључење по завршетку првог дела меча због расправе са судијама.

Рад - Борац 2:1

(Михајловић 55, Мараш 71. - Живковић 41.)

Пренос сте могли да пратите на Srbijadanas.com:

90 2. минут: КРААААААЈ. Партизан је савладао Раднички из Ниша са 4:1 и тако задржао максималан учинак у прва два кола Суперлиге Србије.

75. минут: ГОООООЛ, 1:4 Шкулетић. Нападач црно-белих искористио је грешку одбране и пребацио лопту преко Филиповића, који је био немоћан у овој ситуацији.

69. минут: ГООООЛ, 1:3 Ђорђевић. После гола који је постигао за своју екипу, исти играч био је стрелац још једног поготка, али у своју мрежу. После оштрог центаршута Вулићевића, одбрамбени фудбалер Нишлија неспретно је реаговао и постигао аутогол.

Стадион: "Чаир".

Жути картони: Петровић М, Петровић П. (Раднички Ниш), Станковић (Партизан).

Стрелци: 0:1 Грбић (1'), 0:2 Лазовић (27'), 1:2 Ђорђевић (64'), 1:3 Ђорђевић (69'аг), Шкулетић (75')

Судија: Дејан Димитријевић (Лозница).

Раднички Ниш: Филиповић, Ђуричковић, Пејчић (Миленковић), Павловић, Петровић (Дурковић), Љубинковић , Ћулум, Јовановић , Ђорђевић, Пуношевац, Батиоха. Тренер: Драгослав Степановић.

Партизан: Лукач, Вулићевић, Илић, Станковић, Волков (Гулан), Брашанац, Дринчић, Нинковић (Илић), Грбић, Лазовић (Маринковић), Шкулетић. Тренер: Марко Николић.

64. минут: ГОООООЛ, 1:2 Ђорђевић. После корнера који су извели са леве стране, лопта је дошла

52. минут: Најбоља шанса за Нишлије у досадашњем току утакмице. Миленковић је ухватио волеј после центаршута Јовановића, али је Лукач погодио угао и маестрално интервенисао.

45. минут: Станковић је неопрезно стартовао над Пуношевцем и тако зарадио јавну опомену. Исти играч је извео слободан ударац, али није успео да пребаци живи зид. Одмах затим, судија из Лознице означио је крај првог дела игре.

41. минут: Лазовић је одлично прошао по десној страни, асистирао до усамљеног Нинковића, који је лоше захватио лопту, па је одлична шанса за црно-беле пропала.

27. минут: ГОООООЛ 0:2, Лазовић. После неискоришћене прилике у претходном нападу, овог пута је био много прецизнији. Бранко Илић је главом спустио лопту за Лазовића, који је сјајно примио лопту, окренуо се и савладао немоћног Филиповића. Домаћи фудбалери су се потом бунили да је 31-годишње крило био у офсајд позицији, али судија Димитријевић није мислио тако.

26. минут: Брашанац је сјајно асистирао Лазовићу, који је имао сјајну шансу да дуплира предност свог тима, али од целе ситуације изнудио само корнер.

23. минут: Станковић је прошао по левој страни, а лопта је потом дошла до Лазовића, који је шутирао изузетно непрецизно.

20. минут: Батиоха се одједном нашао у шеснаестерцу Лукача, али је Брашанац сјајно стартовао и отклонио опасност.

15. минут: Без узбуђења на обе стране, али Партизан има теренску иницијативу. Очигледно је рано примљен гол утицао на фудбалере Радничког, који за сада нису направили ниједну озбиљнију акцију.

4. минут: Шкулетић је добио асистенцију у празан простор и избио пред голмана Филиповића, али је овај одлично скратио угао и спровео лопту у корнер.

1. минут: GOOOOOLLLL 0:1, Грбић. Навијачи нису ни чипс стигли да отворе, а Грбић је већ постигао погодак за црно-беле. Одличан продор 26-годишњег везњака Партизана, који је сјајном финтом избацио два играча и луцидним потезом савладао чувара мреже Нишлија. Шок за навијаче домаћих.