Звезда СКИНУЛА ЦРНУ МАГИЈУ, узела "триплу круну" и прекинула Партизанову династију

18.06.2015. 21:09 23:28
Košarkaši Crvene zvezde proslavljaju titulu
Кошаркаши Црвене звезде прослављају титулу / Извор: МН Press

Прва шампионска титула црвено-белих од 1998. године.

Дан за историју Црвене звезде! Црвено-бели су освојили 16. шампионску титулу, прву од 1998. године, пошто су и у трећој утакмици финала плеј-офа Суперлиге Србије савладали Партизан, овога пута резултатом 58:54. Звезда је тако коначно прекинула "Партизанову династију" дугу 13. година и први пут у клупској историји освојила "триплу круну" – АБА лигу, Суперлигу Србије и Куп Радивоја Кораћа.

Партизан се није предао у трећој утакмици серије и поред тога што је био у минусу од две победе. Црно-бели су били бољи ривал у првом полувремену, али је Звезда одличном одбраном у трећој деоници преокренула резултат.

Најефикаснији у победничком тиму били су Лука Митровић и Бранко Лазић са по 13 поена, док је у тиму Партизана Никола Милутинов убацио 17 поена.

Markus Vilijams u duelu sa Božom Đumićem
Маркус Вилијамс у дуелу са Божом Ђумићем / Извор: МН Press

Дешавања из "Пионира" пратили сте уживо на Srbijadanas.com.

Црвена звезда – Партизан 58:54 (18:17, 10:20, 18:7, 12:10)

ДВОРАНА: Пионир. ГЛЕДАЛАЦА: 6.000. СУДИЈЕ: Војиновић, Нешковић, Николић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс 5 (5ас), Ребић, Дангубић, Митровић 13, Лазић 13, Блажич 2, Калинић 5, Марјановић 6 (6ск), Тејић, Џенкинс 5, Јовић, Цирбес 9 (11 ск).

ПАРТИЗАН: Павловић 6 (7ск, 4ас), Тепић 2, Маринковић 1, Дало, Милутинов 17 (7ск), Милосављевић 8, Мачван 8 (10 ск), Ђумић 3, Андрић 9, Милутиновић, Глишић, Безбрадица.

4/4

Мајк Цирбес је наставио да затрпава кош гостију и продужио серију црвено-белих са 13:0 за 48:44.

Средином последњег квартала пробудио се "специјалиста" за Партизан Чарлс Џенкинс. Погодио је дугу двојку уз додатно бацање, 53:48. Капитен Митровић поентирао је за максималних 56:48 у 37. минуту.

Међутим, црно-белис е ниду предали. Павловић је постигао тројку, а капитен Милосављевић додао је два поена за 56:53.  Андрић је промашио тројку за изједначење минут пред крај, Џенкинс није искористио напад домаћина, а девет секунди пре краја фаулиран је Милосављевић.

Бек црно-белих промашио је прво слободно бацање, а погодио друго, 56:54. Митровић је промашио зицер, али је лопту ухватио Цирбес 3,9 секунди до краја. Немац је био прецизан оба пута, 58:54!

3/4

Звезда је боље започела друго полувреме, Лазић је као и у првој четвртини везао пет поена за 33:37 у 21. минуту. Међутим, узвратио је Милутинов са пет поена у серији за 33:42 у 24. минуту.

Одржавали су црно-бели предност од пет до девет поена све до 28. минута када се Звезда примакла на 41:44 двојком Маркуса Вилијамса. Домаћин је изједначио после тројке "џокера" Лазића који је до сада убацио 13 поена.

Поенима Цирбеса уз звук сирене Звезда је повела пред финалних 10 минута са 46:44.

2/4

После тројке Драгана Милосављевића гости су стекли плус четири (18:22), а  "бомба" Михајла Андрића донела је црно-белима шест поена предности, 23:29 у 16. минуту.

Црвено-бели су потпуно заказали у нападу. Андрић је у контранападу поентирао за максималних 23:31. Серију Партизана 7:0 прекинуо је Лука Митровић са линије слободних бацања (25:31, 17. минут).

Иако су их многи отписали, црно-бели су спремно одговорили на изазов у трећем мечу. Никола Милутинов донео је прву двоцифрену предност клубу из Хумске, 27:37 у 20. минуту.

На великом одмору Партизан има девет поена вишка, 28:37.

1/4

Партизан је од старта меча ставио до знања да се неће предати и поред неуспеха у прве две утакмице. Божо Ђумић и Михајло Андрић су били "X фактори" тренера Душка Вујошевића. После четири везана поена Андрића и двојке Милана Мачвана црно-бели су повели са 11:9.

Пробудио се тада бек домаћина Бранко Лазић који је везао пет поена које је "засладио" атрактивним закуцавањем преко Александра Павловића (14:11 у седмом минуту).

У финишу прве деонице виђена је резултатска клацкалица, 18:17.

Како је било у "Пиониру" уочи меча прочитајте ОВДЕ., а како су навијачи Звезде прозивали Душка Вујошевића прочитајте ОВДЕ.