КЛС ФИНАЛЕ: Мачванова симултанка недовољна за Звездин "пакао"

12.06.2015. 21:07 01:55
Milan Mačvan
Милан Мачван / Извор: МН Press

Црвено-бели славили у првом сусрету финала.

Екипа Црвене звезде повела је са 1:0 у финалној серији Кошаркашке лиге Србије, пошто је савладала Партизан са 78:64 (17:19, 18:15, 19:10, ) . Други сусрет заказан је за понедељак, 15. јун, а домаћин ће бити црно-бели.

Партизан је доста боље отворио ово финале, расположено је кренуо Мачван, који је већ на полувремену имао 16 поена и седам скокова, уз само један промашај из игре. Звезду је предводио Цирбес, који је надоместио чињеницу да први центар Бобан Марјановић није могао превише да игра због повреде коју је претрпео против Мега Лекса у полуфиналу. У другом полувремену, Звезда је потезима Џенкинса и Лазића сломила Партизан, који је на крају завршио сусрет без Милутинова и Мачвана.

Најефикаснији у редовима шампиона АБА лиге био је Маик Цирбес са 17, док су Митровић и Џенкис убацили по 14. На другој страни је убацио 24 поена и ухватио 14 лопти, уз индекс корисности 38. Једини преостали двоцифрен био је капитен Милосављевић са 10.

Шта је изјавио тренер Партизана Душко Вујошевић после меча прочитајте ОВДЕ, а како је Дејан Радоњић одговорио на противке Вујошевића, погледајте на ОВОМ линку.

ТОК МЕЧА:

4/4.

После рвања под кошем са Луком Митровићем, Мачван је бурно реаговао код судија, што му је донело техничку грешку. Капитен Звезде реализовао је два од три бацања за предност од 59:48. Милосављевић у последњој секунди напада погађа тројку из тешке позиције, што је приморало Радоњића да затражи минута предаха, 59:53. Никола Милутинов морао је да напусти игру због повреде ноге на четири минута пре краја меча. Нешто касније, Мачван се пожалио на повреду препоне, па су црно-бели морали да наставе без најбољег појединца. До краја сусрет, Звезда је рутински држала предност.

3/4 - 19:10.

Звезда доста боље отвара друго полувреме, а после поена Цирбеса и Лазића, долази до 5 (41:36). Павловић никако да пронађе ритам, а после пете изгубљене лопте, Вујошевић је принуђен да га замени. Тројком Немање Дангубића Звезда пред крај деонице одлази на највећих 8 (50:42). Вероватно и најбољи потез на утакмици до сада извео је Бранко Лазић, који је сјајним закуцавањем поставио и коначан резултат после 30 минута игре (54:44). Лопта је дошла до Марјановића, па је касније кружила по линији 6.75, да би на крају стигла до Лазића, који је сјајном финтом заобишао чувара и спустио лопту у кош ривала.

2/4 - 18:15.

Марјановић постиже прве поене на утакмици и прве поене своје екипе у другој деоници. Звезда је смањила на 21:20. Дангубић даје тројку о таблу за 26:25, али у нападу после промашује закуцавање за прво вођство свог тима. Ипак, Никола Калинић двојком са дистанце преокреће на 27:26.

Вилијамс и Цирбес сјајно сарађују, а после асистенције америчког плеја, стамени центар шампиона АБА жестоко закуцава за 29:26. Цирбес постаје први двоцифрени кошаркаш на паркету са 10 поена. Милан Мачван је изгледа најрасположенији код гостију, па са две узастопне тројке држи свој тим на пола коша дефицита, 35:34. Звезда није за четири секунде успела да реализује нацртану акцију Радоњића, па се на полувреме отишло уоправо тим резултатом.

Dragan Milosavljević
Драган Милосављевић / Извор: МН Press

1/4 - 17:19.

Веома нервозан почетак на обе стране. Цирбес је стартовао у петорци уместо Марјановића, а прве поене тек поле нешто мање од два минута игре постигао је Милан Мачван. Звезда убрзо одговара поенима Луке Митровића ван линије 6.75.

Већ на старту, Павловић је зарадио две личне грешке, па је уместо њега морао да уђе Милосављевић. После поена Миленка Тепића, који је сјајно прошао на леви улаз, Радоњић тражи први минут одмора. Партизан има предност од 16:13. Својим првим поенима на мечу, Џенкинс поставља коначних 19:17 после првих десет минута. Игра се тврдо и квалитетно.