Колумбија јака и без Фалкаоа (ВИДЕО)

14.06.2014. 17:52 14:46
Pablo Armero
Пабло Армеро / Извор: Бета/АП

У првом мечу Ц Групе Колумбија победила Грчку 3:0. Стрелци Армеро у петом минуту, Гутијерез у 55. и Родригез у 93.

Први меч на светским првенствима од 1998. године Колумбијци ће памтити по победи. У премијерном мечу Ц групе они су победили Грчку 2:0. На тај начин су показали да су јаки и без Радамела Фалкаоа који пропушта Мундијал због повреде.

Можда се кључан моменат на мечу догодио у петом минуту када је Колумбија повела 1:0. Пабло Армеро је шутирао по земљи, лопта је прошла испод ноге Маноласа и ушла у гол. У тој ситуацији је могао боље да реагује голман Карнезис. Ово је најбржи гол Колумбије у историји светских првенстава. Најбољу шансу у првом полувремену за Грке је имао Коне, али је његов ударац одбранио голман Оспина.

Други гол за Колумбију је постигао Гутијерез који се одлично снашао после корнера. Коначан резултат је постигнут на самом крају, а стрелац је био Родригез.

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

94. минут - Крај утакмице.

93. минут - ГОООЛ!!!! 3:0 за Колумбију, а стрелац је Родригез. Он је примио лопту у шеснаестерцу и послао је у небрањени део гола Грчке.

Стадион: Минеирао у Бело Хоризонтеу.

Гледалаца: 60.000.

Судија: Гајгер (САД).

Стрелци: 1:0 Армеро (5), 2:0 Гутијерез (58), 3:0 Родригез (90 3).

Жути картони: Санчез (Колумбија), Папастопулос, Салпингидис (Грчка).

Колумбија: Оспина, Армеро (од 74. минута Аријас), Јепес, Запата, Медина, Санчез, Агилар (од 69. Мехија), Ибарбо, Родригез, Квардадо, Гутијерез (од 76. Мартинез).

Грчка: Карнезис, Холебас, Папастопулос, Манолас, Торосидис, Коне (од 78. Карагунис), Манијатис, Самарас, Кацуранис, Салпингидис (од 57. Фефацидис), Гекас (од 64. Митроглу).

85. минут - Самарас шутира са 20 метара, али поре гола.

78. минут - И Грци су извршили последњу измену. Изашао је Коне, а ушао је Карагунис.

76. минут - Последња измена у Колумбији. Изашао је стрелац другог гола Гутијерез, а ушао је Мартинез.

74. минут - Нова измена у Колумбији. Изашао је стрелац првог гола Армеро, а ушао је Аријас.

69. минут - Измена у Колумбији, изашао је Агилар, а ушао је Мехија.

64. минут - Измена код Грка, изашао је Гекас, а ушао Митроглу.

62. минут - Мало је недостајало да Гекас затресе мрежу. Грчки фудбалер је главом шутирао са два метра, али је погодио пречку.

58. минут - ГОООЛ!!! Води Колумбија 2:0, а стрелац је Гутијерез. После корнера, Агилар је закачио лопту, а Гутијерез је био на метар од гола и спровео је лопту у мрежу.

Teofilo Gutijerez
Теофило Гутијерез / Извор: Бета/АП

57. минут - Прва измена у Грчкој. Изашао је Салпингидис, а ушао је Фефацидис.

55. минут - Жути картон је добио и Салпингидис.

52. минут - Први жути картон за Грке је зарадио Сократис Папастопулос.

50. минут - Прва шанса за Колумбију у наставку. Родригез је шутирао са 17 метара, али је голман Карнезис био на месту.

47. минут - Јоргос Самарас је показао каква је спортска величина. Грчки фудбалер је пао у шеснаестерцу и одмах је руком показао судији да није пенал.

46. минут - Настављена је утакмица.

45. минут - Крај првог полувремена.

45. минут - Феноменална шанса за Грчку. Панајотис Коне је шутирао, али је голман Оспина сјајно интервенисао и избацио лопту у корнер.

39. минут - Одлична шанса за Колумбију. После центаршута, лопта је дошла пред гол где је био Родригез, али је његов ударац завршио високо преко гола.

32. минут - Самарас шутира са леве стране, али голман Колумбије је на месту.

28. минут - После слободног ударца за Грчку, Торосидис је шутирао главом, али је лопта отишла поред гола.

26. минут - Први жути картон добио је репрезентативац Колумбије Санчез, после фаула над Самарасом.

17. минут - Иако воде, Колумбијци настављају са нападима.

6. минут - Већ у наредном нападу је је Коне имао шансу за Грчку, али је лопта отишла поред гола.

5. минут - GOOOOLLL!!! 1:0 за Колумбију. Пабло Армеро је шутирао у шеснаестерцу, а лопта је прошла испод ноге од Маноласа и отишла је у мрежу. Голман Карнезис је том приликом лоше реаговао.

1. минут - Утакмица је почела.