КОПА АМЕРИКА: Упао је на терен, клањао се Месију, а разлог је ГОЛЧИНА из "слободњака" (ВИДЕО)

22.06.2016. 08:20
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Реутерс

Други полуфинални пар чине Колумбија и Чиле.

Фудбалска репрезентација Аргентине обезбедила је пласман у финале Копа Америка, пошто је у Хјустону победила домаћина, национални тим Сједињених Америчких Држава, и то са убедљивих 4:0. За трофеј, "гаучоси" ће се борити против бољег из окршаја Колумбије и Чилеа, док ће Американци у дуелу за треће место сачекати пораженог.

Меч у Тексасу је пре свега обележио Лионел Меси, са голом и две асистенције. Звезда Барселоне је у 3. минуту асистирала Езекијелу Лавецију, а затим и у 32. минуту била стрелац. У другом полувремену, два пута је погодио Гонзало Игуаин, у 50. и 86. минуту, с тим да је приликом постављања коначног резултата асистент био Меси.

Месијев гол био је права мајсторија, из "слободњака", за престизање Габријела Омара Батистуте на листи најбољих стрелаца у историји аргентинског националног тима. Меси је до сада постигао 55 голова, док је "Батигол" остао на 54.

КОПА АМЕРИКА: Меси се изједначио са ВЕЛИКИМ Батистутом, Мексико "згажен" као никад до сад (ВИДЕО ФОТО)

Исто тако, Меси је напредовао и на листи јужноамеричких играча, па су испред њега сада само Бразилци Роналдо и Пеле.

ВРАЋАЊЕ У РЕАЛНОСТ: Меси ипак ни у лудилу не може да стигне Пелеа! (ФОТО)

А колико навијачи обожавају Месија, показује и гест једног од навијача који га је загрлио, а затим му се и клањао. Све се догађало на почетку другог полувремена.

ДА ЛИ СЕ НАЉУТИО: Фан је пришао Месију и Маскерану а сликао се само са једним, шта мислите са ким?