КУП СРБИЈЕ: Број 13 није баксуз за Партизан, Јовановић и Влаховић донели трофеј Купа (ВИДЕО+ФОТО)

11.05.2016. 18:28
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Меч обележили и инциденти на трибинама. Црно-бели ушли у историју као једини тим који је до трофеја дошао без примљеног гола.

Фудбалери Партизана су освојили Куп Србије. Црно-бели су у финалу у Горњем Милановцу победили Јавор Матис (2:0), а водећи гол дао је Марко Јовановић (погледајте ОВДЕ), за 13. трофеј у националном купу. Победу је потврдио млади Душан Влаховић који је ушао уместо Валерија Божинова. Црно-бели су тако до пехара који је спасио сезону дошли без примљеног гола, а добили су и награду од десет милиона динара. Такође, што је веома важно, обезбеђен је пласман у квалификације за Лигу Европе.

На другој страни, Ивањичани нису освојили први трофеј у клупској историји, дугој 104 године. А прилика испред гола Бојана Шаранова је било. Неколико изгледних прилика пропустио је Иван Јосовић, а најбољу када је на почетку другог полувремена био сам испред Шаранова. Погодио је стативу.

ПАРТИЗАН прославио ПОЛА ВЕКА од финала КЕШ против Реала (ФОТО)

Осим гола, меч на стадиону Металца обележили су и инциденти, пошто су навијачи Партизана погодили у главу помоћног судију. Такође, тада је меч прекидан због бакљаде Гробара, али је убрзо и настављен. Кључан човек у преговорима са навијачима је био капитен Саша Илић.

У наставку текста прочитајте шта се дешавало из минута у минут.

Почиње борба за трофеј Купа Србије. У финалу које је ове године организовано у Горњем Милановцу састају се Партизан и Јавор Матис. Црно-бели ће покушати да освоје 13. трофеј у националном купу, док Ивањичани у 104 године дугој историји још немају ниједан трофеј. Самим тим, ово је историјска прилика.

Стартери за Партизан, формалног домаћина су: Шаранов, Вулићевић, Јовановић, Гогоуа, Богосавац, Евертон, Брашанац, Илић, Голубовић, Михајловић, Божинов.

За Јавор ће играти: Ђогатовић, Јосовић, Доцић, Ађуру, Дражић, Стојаковић, Црномарковић, Милетић, Ђокић, Миловић, Гајић.

ЦРВЕНИ КАРТОНИ:

ПАРТИЗАН: Шаранов, Вулићевић, Јовановић, Гогуа, Богосавац, Евертон, Брашанац, Голубовић (од 90 5. Стевановић), Илић, Михајловић, Божинов (од 72. Влаховић).

ЈАВОР МАТИС: Ђогатовић, Гајић (од 78. Вујовић), Миловић, Црномарковић, Милетић, Ађуру (од 65. Елиомар), Доцић, Ђокић, Стојаковић, Јосовић, Дражић.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90 7. минут - Стевановић асистент, а Влаховић егзекутор, за трофеј. Партизан води са 2:0.

90 3. минут - Влаховић у последњем тренутку посрће.

Играће се још девет минута, све због прекида због инцидената навијача.

88. минут - Дражићу бежи лопта, Богосавац без много оклевања избацује лопту из казненог простора.

80. минут - После корнера Јосовић се баца, али лопта пролази поред гола. Више је окрзнуо, него што је шутирао главом.

74. минут - Влаховић испред гола, додирује лопту, а она долази до Брашанца који погађа стативу. Срећа за Јавор.

72. минут - Излази Божинов. Улази млади нападач Влаховић.

70. минут - Вулићевић центрира, Ђогатовић несигуран, али лопта ипак не долази до Божинова. Нема промене резултата.

65. минут - Прва измена на утакмици. Промена у тиму Јавора. Уместо Ађуруа Елиомар.

57. минут - Екипе су поново на терену. Утакмица се наставља.

55. минут - Прекид. Судија Милорад Мажић шаље играче у свлачионицу. Илић поново моли играче да престану са бакљадом и убацивањем пиротехнике у терен.

49. минут - Краћи прекид. Један од помоћних судија погођен је тврдим предметом у главу. Указује му се помоћ. Капитен Партизана Саша Илић разговара са Гробарима и моли их да не убацују више предмете. Утакмица се наставља.

47. минут - Каква прилика за Јавор. Јосовић стиже до лопте пре Шаранова, пребацује га, али лопта погађа стативу. Остаје 1:0 за црно-беле.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

35. минут - ГООООООЛ - Партизан води 1:0, стрелац је Марко Јовановић, који је после корнера Михајловића на другој стативи највише скочио и главом послао лопту у мрежу.

30. минут - Поново је у шанси био Михајловић који је после продора по десној страни добро шутирао, али је голман Јавора одлично интервенисао.

27. минут - Велика прилика за Јавор Матис после корнера, али је Јорсовић са само неколико метара главом шутирао поред гола.

8. минут - Прва шанса за Партизан. После центаршута са десне стране Михајловић је главом шутирао преко гола.

Утакмица почиње.

УЖИВАЈТЕ У ФУДБАЛУ: За само један динар гледајте све утакмице на телевизији Арена Спорт