ЛШ: Порто шокирао Бајерн, Суарез понизио ПСЖ! (ВИДЕО)

15.04.2015. 22:40
Fudbaleri Porta slave pogodak
Фудбалери Порта славе погодак / Извор: Бета/АП

Баварци поражени на Драгау, Барселона са 3:1 славила у Паризу.

У четвртиналним сусретима Лиге шампиона, Барселона је оправдала улогу фаворита и са 3:1 савладала Парти Сен Жермен, док је Порто на домаћем терену изненадио и савладао Бајерн са 3:1.

У Паризу се од првог минута водила велика борба на свим деловима тенера. Без обзира на кадровске проблеме домаћини су се храбро супротставили Барселони. Играо се 14. минут када је после шута Месија, ПСЖ спасла статива. Али само четири минута касније Инијеста је послао идеалну дугу лопту до Месија, који ја зналачки избацио Нејмара а Бразилцу није било тешко да је смести у мрежу. У наставку меча централна фигура био је Уругвајац Луис Суарез који је са два магична поготка обезбедио Барселони миран реванш (више о томе погледајте ОВДЕ). Домаћини су на све начине покушавали да стигну до поготка а то им је успело у 82. минуту када је мрежу затресао Ван дер Вил и поставио коначан резултата сусрета.

ПСЖ: Сиригу, Ван дер Вил, Маркињос, Силва (од 20. Луиз), Максвел, Рабио (од 65. Моура), Кабај, Матуиди, Лавеци, Кавани, Пасторе.

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген, Монтоја (од 80. Адријано), Пике, Маскерано, Алба, Бускетс, Ракитић (од 74. Матје), Инијеста (од 52. Ћави), Меси, Суарез, Нејмар.

Без обзира на то што је пред почетак сусрета Бајерн важио за фаворита на папиру, један несмотрен потез голмана Нојера коштао је “баварце” једанаестерца који је успешно реализовао Кварежма (више о томе прочитајте ОВДЕ). Исти играч се само пет минута касније поново уписао у листу стрелаца када је искористио успаваност одбаране гостију и послао лопту у мрежу. До одласка на одмор изабраници Пепа Гвардиоле успели су да смање предност пошто је после асистенције Боатенга погодак постигао Алкантара, а после двадесетак минута игре у наставку домаћини су стигли до новог гола. Тада је Нојера савладао Мартинез и поставио како се на крају испоставило коначан резултат сусрета

ПОРТО: Фабијано, Инди, Алекс, Мајкон, Данило, Торес (од 75. Невес), Каземиро, Ерера, Брахими (од 80. Хернани), Кварежма (од 84. Евандро), Мартинез.

БАЈЕРН: Нојер, Бернат, Данте, Боатенг, Рафиња, Алкантара, Алонсо (од 74. Бадштубер), Лам, Геце (од 56. Роде), Левандовски, Милер.