ЛШ, КВАЛИФИКАЦИЈЕ: Партизан се поново изгубио у "Лудој шуми" (2:2)

06.08.2014. 20:20
Petar Škuletić
Петар Шкулетић / Извор: МН Press

Другу годину за редом, исти противник, иста рунда, исти исход. Лудогорец је ремијем у Београду обезбедио пролаз у нокаут фазу квалификација, а црно-бели ће своју утешну шансу потражити у последњем колу квалификација за Лигу Европе.

Рекли су из Партизана да ће се фудбал играти и у четвртак прошли црно-бели даље или не. И били су у праву ... фудбал ће се играти ... али и ове године без Партизана у нокаут фази квалификација за Лигу шампиона. Поново је ноћна мора за црно-беле био Лудогорец. У будућности ће сви који буду носили Партизанов дрес пожелети било ког противника, изузев Лудогореца. Другу годину за редом, иста фаза квалификација, исти противник, исти исход.

Са нестрпљењем и растерећењем сви у Хумској чекали су реванш меч са Лудогорецом. Утакмица је почела нервозно и борбено са обе стране. А хладан туш уследио је већ у 19. минуту када је после сјајног додавања Александрова, Марселињо искористио слободан простор и шутирао, а лопта је на путу до гола закачила Трајковића и променила путању, завршивши у Лукачевој мрежи. Нејасно је и даље да ли је погодак приписан Марселињу или Трајковићу, али као да је то сада и битно?

FK Ludogorec
ФК Лудогорец / Извор: МН Press

Тек што се стишала радост бугарске екипе, уследио је нокаут. Сада је сигурно Марселињо погодио мрежу Лукача после додавања Каисера. Сви на стадиону у Хумској ухватили су се за главу и помислили да је дошао крај и пре него што је утакмица истински почела.

А онда реми у режији Шкулетића. Прво је снажни нападач погодио мрежу Бугара после асистенције Брашанца, да би свега неколико минута касније налетео на „отпадак“ и сместио лопту у мрежу за испоставиће се коначних 2:2.

Тренутак који је можда и преломио сусрет догодио се у 41. минуту када је Трајковић без икакве потребе ударио противничког фудбалера и због директног црвеног картона кренуо пут свлачионице, оставивши саиграче на цедилу.

Branislav Trajković
Бранислав Трајковић / Извор: МН Press

У наставку сусрета очекивана слика. Бугари се бране, чувају лопту на средини и „краду“ време. Са друге стране, играчи Партизана на све начине су покушавали да пресеку нападе, да што пре дођу до гола противника како би постигли тај трећи злата вредан гол.

Тренер Николић рекао је да ако само један сегмент не буде на највишем нивоу не може да се очекује добар резултат. У игри Партизана руку на срце недостајало је много тога … Судија је одсвирао крај, Лудогорец је отишао у нокаут фазу квалификација за Лигу шампиона, а црно – белима преостаје последње коло квалификација за Лигу Европе.

Пренос утакмице уживо могли сте да пратите на порталу Србија Данас!

Стадион: Партизана

Гледалаца: 20.000

ПАРТИЗАН: Лукач, Вулићевић, Волков, Трајковић, Станковић, Брашанац (од 82. Нинковић), Дринчић, С. Илић (од 46. Б.Илић), А. Живковић (од 70. Лука), Лазовић, Шкулетић.

ЛУДОГОРЕЦ: Стојанов, А. Александров (од 78. Анисе), Ангуло, Моти, Жуниор Каисара, Дани Абало (од 46. Мисиђан), Ђаков, Златински, Марселињо, М. Александров, Безјак.

КРАЈ. ЛУДОГОРЕЦ У НОКАУТ ФАЗИ КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА, ПАРТИЗАН УТЕХУ МОРА ДА ПОТРЖИ У ПОСЛЕДЊЕМ КОЛУ КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ.

86. минут - Све је мање бвремена и наде за црно-беле.

68. минут - Сјајну шансу пропустио је Партизан. После сјајног центаршута Вулићевића, Шкулетић је са свега пет метара шутирао преко гола Бугара.

У овим тренуцима главна борба води се на средини терена. Бугарима се не жури, чувају лопту и "краду" време. Док са друге стране црно-бели чекају грешку противника на средини терена.

55. минут - Сјајна прилика за црно-беле. Лазовић је одличном лоптом упослио Живковића који је умакао одбрани али шутирао право у голмана Стојанова.

52. минут - Колико среће за Партизан. После слободног ударца Мисиђана лопта је погодила стативу, одбила се до Безјака који је поново погодио стативу после чега су црно-бели избацили лопту даље од свог гола.

Saša Ilić
Саша Илић / Извор: МН Press

41. минут - Нервоза је кулминирала. После аутогола, нова глупост Трајковића. Без икакве потребе је ударио играча Лудогореца и пре саиграча кренуо пут свлачионице због директног црвеног картона.

Поред верних навијача утакмицу на стадиону у Хумској уживо прате: Драган Ћирић, Радомир Антић, СЛавиша Јокановић, Бранко Брновић и многи други ...

35. минут - 2:2 - ШКУЛЕТИЋ - Дринчић је извео корнер, лопта је кроз среду казненог простора стигла до Трајковића који је тукао али се лопта одбила о стативу али на срећу црно-белих само до ноге Шкулетићу који је зналачки смешта у мрежу и враћа утакмицу на почетак.

28. минут - 2:1 - ШКУЛЕТИЋ - Сјајно је Живковић одиграо према Брашанцу који убацује лопту у празан простор што користи Шкулетић који бежи одбрани гостију и матира голмана.

26. минут - Дринчић је лепо упослио Шкулетића који је умакао одбрани Лудогореца али је бржи од њега био голман Стојанов.

21. минут - 0:2 - МАРСЕЛИЊО - Партизан је у нокдауну. Каисара је послао повратку лопту до поново слободног Марселиња коме није био проблем да је пошаље у мрежу.

19. минут - 0:1 - ТРАЈКОВИЋ - Десило се оно што нико није прижељкивао. Александров је центрирао, а Марселињо искористио слободан простор, шутирао а лопта је на путу до гола закачила Трајковића и завршила у мрежи Лукача.

15. минут - Прва добра шанса за Партизан. Илић је сјајно проиграо Лазовића, овај главом вратио до Живковића који снажним шутем са ивице шеснаестерца шутира преко гола.

Од првог минута приметна је нервоза на обе стране. Руку на срце то је и разумљиво ако се узме у обзир важност утакмице. У првих пет минута више се игра на половини црно-белих, али без озбиљнијих шанси.