Преокретом на Фарским Острвима Партизан потврдио пласман у треће коло

22.07.2014. 20:44
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

После победе у Београду (3:0) црно-бели су забележили тријумф и у реваншу на Фарским Острвима 3:1 и у наредну рунду квалификација за Лигу шампиона пласирали се укупним резултатом 6:1.

ТОРШАВН: Гестсон, Холм, Јох.Давидсен, Хеини, Бењаминсен, Едмудсон, Хансен, Јоенсен, Јог, Давидсен, Муритсен, Јенсен.

ПАРТИЗАН: Лукач, Остојић, Станковић, Б.Илић, Волков, Лука (Грбић), Брашанац, Дринчић, Нинковић, Лазовић (Фофана), Шкулетић (С. Илић).

Фудбалери Партизана, после победе у Београду (3:0) забележили су тријумф и у реваншу на Фарским Острвима 3:1 и у треће коло квалификација за Лигу шампиона пласирали се укупним резултатом 6:1.

Домаћа екипа боље је отворила утакмицу и неколико пута озбиљније запретила али је црно-бела одбрана на челу са голманом Лукачом успешно одолевала. Истина, запретили су и црно-бели неколико пута пре свега преко Дринчића, Нинковића, Лазовића али без успеха.Црно-бели су до победе стигли после преокрета. Домаћини су повели пред крај полувремена голом Вердума, али су расположени Нинковић, Лазовић и Грбић погурали „парни ваљак“ до тријумфа.

Како је и било најављивано за црно-беле је дебитовао Бранко Илић који је шансу добио од почетка меча.

1:0 - Свега неколико минута пре одласка на одмор домаћини стижу до предности. После стопостотне шансе коју није успео да реализује Давидсон, уследио је центаршут а на другој стативи је био Вердум који се одлично снашао и савладао Лукача.

Примљени погодак није поколебао црно-беле који су желели да забележе победу и у реваншу. Заиграли су много боље за шта су били награђени већ у 49. минуту.

Danko Lazović
Данко Лазовић / Извор: МН Press

У двомечу са Торшавном, Данко Лазовић је постигао три од укупних шест голова.

1:1 - После асистенције расположеног Лазовића мрежу голмана домаћина затресао је Нинковић.

Од тог тренутка црно-бели су преузели конце игре у своје руке и диктирали темпо сусрета.

1:2 - Оно што је почео у првом сусрету наставио је и у реваншу. Данко Лазовић и даље је нерешива енигма за одбрану и голмана Фарана. Искусни нападач је сјајну асистенцију Брашанца претворио у погодак.

Карабак – Валета 4:0 (1:0)

Макаби Тел Авив – Санта Колома 2:0 (1:0)

Њу Сеинтес – Слован 0:2 (0:1)

Скендербег – БАТЕ Борисов 1:1 (0:0)

1:3 - Тачку на резултат и пролаз у наредну рунду квалификација црно-белима је обезбедио Грбић поготком у временској надокнади. Илић је проиграо саиграча на десној страни, а овај прецизним ударцем са петерца смешта лопту у мрежу.

На овом сусрету црно-бели се не могу похвалити сјајном игром, али треба имати у виду да се играло на вештачкој подлози као и да су до Фарских Острва путовали много дуже него што је то планирано. Са друге стране, у квалификацијама изговора нема, црно-белима сада преостаје да се окрену дуелима са Лудогорецом и да се за те мечеве спреме што је боље могуће.

Партизан ће у првом мећу трећег кола гостовати у Разграду 30. јула, док је реванш меч на програму 6. августа у Београду.