НБА ЛИГА: Велики Коби одиграо претпоследњи меч

12.04.2016. 09:04
Kobi Brajant u svom pretposlednjem meču
Коби Брајант у свом претпоследњем мечу / Извор: Танјуг

Оклахома са пуно емоција испратила "црну мамбу".

Два сата пред утакмицу Оклахома Сити - Л. А. Лејкерси навијачи гостију  дошли су  халу да би чак и као гости испратили последње поене Коби Брајанта .

Оклахома је имала ту част да по последњи пут угости Кобија Брајанта, који је са екипом Лејкерса убедљиво поражен од Тандера 112:79.

Kobi Brajant
Коби Брајант / Извор: Профимедиа

Када је питање победника одавно постало јасно, навијачи у арени су тражили да се Коби врати на терен. Међутим, тренер Бајрон Скот је имао добар разлог да то не уради.

ПОЗНАТ ФОРМАТ, али и будућност ЗВЕЗДЕ И ПАРТИЗАНА у Евролиги и Еврокупу

– Нисам о томе размишљао. Били смо у минусу 30 поена, и нисам хтео да га вратим у игру на минут. Средином треће четвртине сам га питао како се осећао, а он је рекао “у реду сам”. Одговорио сам: “Па, хајде да ово сад завршимо и да те спремимо за среду”. Није било никакве расправе, и он је знао да му не треба више – рекао је Скот после меча.

А у среду ће цела Америка бити преплављена емоцијама, јер ће у Стејплс центру велики Коби одиграти последњи меч у каријери, против Јуте.

Када је у питању сам меч у Оклахоми, Кевин Дурент и Расел Вестбрук су били бриљантни.

РЕСПЕКТ: Нандо ДЕ КОЛО признао којих се ЗВЕЗДИНИХ играча ПЛАШИ

Вестбрук је већ до полувремена имао трипл-дабл учинак, 18. ове сезоне, који је на крају “износио”: 13  поена, 14 асистенција и десет скокова. Дурент је меч завршио са 34 поена.

На другој страни су по 11 поена убацили Кларксон, Расел и Сакре.