НБА: Вестбруку не треба ни Дурент, бламажа Пола и Грифина (ВИДЕО)

Бета/Србија Данас
Košarkaš Oklahome Rasel Vestbruk
Кошаркаш Оклахоме Расел Вестбрук / Извор: Реутерс

Занимљиво вече у најјачој кошаркашкој лиги на свету.

Оклахома је на свом терену савладала Далас са 117:114, уз одличну игру Расела Вестбрука, који је имао 31 поен и 11 асистенција. Далас је прекинуо низ од шест победа, у чему је најзаслужнији био Вестбрук, пошто је погодио два кључна шута у последњем минуту, у утакмици у којој Кевин Дурент није играо због повреде.

Торонто је савладало Лос Анђелес Клиперсе са 91:80, оставивши Блејка Грифина и Криса Пола без поена у прва 24 минута. Предводио их је Демар Дерозан са 21 поеном, а исти учинак имао је Демар Керол, који је све своје поене постигао у првом полувремену. Грифин је на крају забележио осам, Пол 13 поена уз 11 асистенција. Њу Орлеанс је са 122:116 савладао Финикс, уз одличну игру Ентонија Дејвиса, који је имао 32 поена и 19 скокова.

Брук Лопес је предводио Бруклин са 23 поена и 10 скокова у победи над Бостоном од 111:101, док је Џерет Џек 13 од своја 22 поена постигао у последњој деоници.

Портланд је са 107:93 савладао Лос Анђелес Лејкерсе, који су забележили шести везани пораз, а поново је у победничком тиму био добар Демијен Лилард, завршивши утакмицу са 30 поена и 13 асистенција, што му је најбољи скор у каријери.

О сјајном учинку Србина Николе Јокића који је засенио и Стефона Карија прочитајте на ОВОМ линку.