ПРЕМИЈЕР ЛИГА: "Енфилд" поново пао, Челси славио после преокрета

08.11.2014. 16:18
Dijego Kosta postiže pobednički gol u meču Liverpul - Čelsi u jedanaestom kolu Premijer lige
Дијего Коста постиже победнички гол у мечу Ливерпул - Челси у једанаестом колу Премијер лиге / Извор: Бета/АП

"Плавци" надокнадили заостатак на гостовању Ливерпулу и славили поготцима Кејхила и Дијега Косте. Ливерпул није победио ни у трећем узастопном мечу у Премијер лиги, док су гости остали непоражени и после једанаест одиграних утакмица.

Фудбалери Челсија савладали су у гостима екипу Ливерпула резултатом 2:1 (1:1) у првом мечу  11. кола Премијер лиге.

Агонија "црвених" настављена је и у трећем узастопном мечу Премијершипа. Све је деловало сјајно за домаћу екипу у деветом минуту када је Емре Чан на срећан начин постигао први гол у Премијер лиги, након што је лопта после његовог ударца из даљине закачила Кејхила, променила правац и преварила Куртоу.

Ипак, "плавци" су само пет минута стигли до поравнања, након што је Кејхил после гужве у шеснаестерцу Ливерпула, искористио одбитак после ударца Немање Матића и поравнао резултат. Своју улогу тада је имала и гол технологија која је показала да је лопта заиста прешла гол линију.

Наставак игре донео је бољу игру гостију из Лондона који су иницијативу на терену крунисали голом у 67. минуту, истина, после контроверзног момента поред аут-линије, када се чинило да је лопта побегла Аспиликуети. Судијска тројка није се огласила, да би у наставку акције Дијего Коста искористио његов центаршут и одбијену лопту Морена сместио у мрежу Мињолеа за потпуни преокрет.

Ливерпул је у завршници покушао да стигне до изједначења, а можда је оштећен после ударца Џерарда у последњим минутима када је лопта у руку погодила Герија Кејхила, који је могао пређе комплетан пут од трагичара до јунака и натраг, али се није чула судијска пиштаљка.

Lopta pogađa u ruku Gerija Kejhila u meču Liverpul - Čelsi
Лопта погађа у руку Герија Кејхила у мечу Ливерпул - Челси / Извор: Twitter

Челси је овим тријумфом, приказаном игром сасвим заслуженим, остао једини непоражени тим у лиги и деветом победом учврстио прво место на табели.