ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал у завршници надокнадио 0:2 на "Гудисону" и стигао до ремија

23.08.2014. 15:39
Detalj sa meča drugog kola Premijer lige između Evertona i Arsenala
Детаљ са меча другог кола Премијер лиге између Евертона и Арсенала / Извор: Танјуг

Челси и Свонси задржали максималан учинак после два кола. Кристал палас поклекао против Вест Хема, док на "Вила парку" и "Сент Мерију" није било голова.

У последњем мечу суботњег програма другог кола Премијер лиге, екипе Евертона и Арсенала ремизирали су на "Гудисон парку" 2:2.

"Карамеле" су после првог полувремена водиле резултатом 2:0, головима Колемана у 19. и Нејсмита у 45. минуту. Ипак, Арон Ремзи још једном је био спасилац Арсенала. После поготка у првом колу, фудбалер "тобџија" још једном је затресао мрежу противничких голмана и најавио повољан резултат за госте у малом дербију другог кола, а он је стигао у последњем минуту регуларног дела, када је Оливије Жиру погодио за један бод на врућем гостовању у Ливерпулу.

У мечевима поподневног програма играним у суботу победе су забележили Челси, Вест Хем и Свонси, док су без голова играли Астон Вила и Њукасл, односно Саутемптон и ВБА.

Dijego Kosta postiže prvi gol u meču drugog kola Premijer lige protiv Lestera
Дијего Коста постиже први гол у мечу другог кола Премијер лиге против Лестера / Извор: Танјуг

Челси је до другог тријумфа у шампионату стигао головима Дијега Косте у 63. и Едена Азара у 77. и тако сломио одличан отпор "новајлије" Лестера. Клуб са "Стамфорд бриџа" на тај начин је сачувао максималан учинак после прва два кола и са прве позиције ће чекати исходе осталих мечева друге рунде.

Екипа Вест Хема нанела је и други пораз у шампионату Кристал паласу резултатом 3:1. Гости су на "Селхурст парку" повели голом Заратеа у 34. минуту, а Даунинг је само три минута касније дуплирао предност. Шамак је "бомбом" из даљине вратио наду домаћину на старту наставка, али су "чекићари" преко Карлтона Кола у 62. минуту решили питање победника.

До минималног тријумфа стигао је Свонси на свом "Либертију", а старт сезоне из снова за "лабудове", после тријумфа над великим Јунајтедом, наставио је Нејтан Дајер после соло продора у 23. минуту. У преосталом мечу поподневног програма Саутемптон нашег Душана Тадића и Вест Бромвич Албион пуцали су "празним пушкама", па су мреже остале нетакнуте.

Aston Vila - Njukasl
Астон Вила - Њукасл / Извор: Бета/АП

Подсетимо, у првом мечу другог кола, Астон Вила и Њукасл играли су без голова. Фудбалер гостију Мајк Вилијамсон је утакмицу завршио пре краја јер је добио жуте картоне у 86. и 91. минуту. На самом крају Њукасл је имао најбољу шансу, али је шут Де Јонга зауставио голман Бредли Гузан.