04.02.2015. 23:08
Hese, fudbaler Reala iz Madrida
Хесе, фудбалер Реала из Мадрида / Извор: Бета/АП

Фудбалери Реала савладали су Севиљу са 2:1 у одложеном мечу 16. кола Примере

Због обавеза према ФИФА то јест игрању на Светском првенству за клубове фудбалери Реала су тек у среду одиграли заостали меч 16. кола против Севиље. Одиграли и славили са 2:1 (2:0).

Три бода имају горак укус пошто је екипа Карла Анћелотија остала без двојице играча у првих пола сата, док су гости гледали како им голмана износе на носилима. Као на "траци" повређивали су се Серхи Рамос, Хамес Родригез и голман Севиље Бето.

Што се тиче голова, лидер шпанског првенства повео је преко Хамеса који је на центаршут Марсела са леве стране остао сам на другој стативи и неометано је главом проследио лопту у мрежу пре него што је морао ван терена.

Иницијатива се домаћину исплатила у 27. минуту када је резервиста Хесе био на правом месту и ударцем искоса са леве стране удвостручио предност. Наду да могу до бода гостима је подгрејао Аспас десет минута.