ШИРОМ ЕВРОПЕ: Тадић двоструки стрелац, велики преокрет Реала и четири лака комада Суареза (ВИДЕО)

23.04.2016. 20:05
Dušan Tadić slavi gol
Душан Тадић слави гол / Извор: Профимедиа

Србин предводио Саутемптон до победе.

Душан Тадић је са два гола предводио Саутемптон ка победи 4:2 на гостовању против Астон Виле, Реал је победио у комшилуку Рајо Валејакано 3:2 иако је губио 0:2, а коначно се пробудио и Челси који је декласирао Борнмут уз два гола Едена Азара.

Тадић је одиграо једну од најбољих утакмица сезоне и два пута матирао голмана Астон Виле. Српски везиста је одиграо цео меч, а навијачи су га са терена испратили овацијама.

Њукасл се вратио из минуса од два гола и освојио бод на Енфилду, али то му највероватније неће бити довољно да избегне селидбу у нижи ранг. Александар Митровић је играо у последњих 15 минута али није помогао Њукаслу да стигне до преокрета. Челси је декласирао Борнмут, а коначно се пробудио Еден Азар, двоструки стрелац. Бранислав Ивановић је са траком на руци предводио Челси, а цео меч за "плавце" одиграо је и Немања Матић.

Бајерн је победио Херту и примакао се теоретском освајању титуле, уз то и направио сјајну увертиру за први полуфинални меч Лиге шампиона против Атлетика. Борусија из Дортмунда је као гост декласирала Штутгарт за који је цео меч одиграо репрезентативац Србије Филип Костић. Келн је прегазио Дармштат и практично обезбедио опстанак. Прво полувреме је за "јарчеве" одиграо Филип Младеновић, док је Милош Јојић играо од 70. минута.

Реал је направио велики преокрет у комшилику и победио Рајо Ваљекано иако је губио 0:2. Реал је и без повређеног Кристијана Роналда успео да направи преокрет, а два гола постигао је Герет Бејл. Проблем за тренера Реала Зинедина Зидана је повреда Карима Бенземе који је изашао из игре крајем првог полувремена. Реал је тако остао у трци за титулу, као и Атлетико који је минимално савладао Малагу на домаћем терену.

За разлику од Мадриђана, који су се у предграђу престоног града мучили Барса је, захваљујући Суарезу, демолирала Хихон - 6:0. Уругвајац је у другом полувремену постигао чак четири гола, док су мрежу гостију погодили Меси и Нејмар.