СКУПА ЦЕНА ПРОМАШАЈА: Звезда промашила титулу у Новом Пазару

04.04.2015. 17:27
Detalj sa meča Novi Pazar - Crvena zvezda
Детаљ са меча Нови Пазар - Црвена звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Црвено-бели нису искористили пет-шест зицера и казна их стигла из пенала после играња руком Лазића у шеснаестерцу. Јовић и Катаи имали зицере које нису претворили у голове.

Фудбалери Новог Пазара забележили су историјску победу у дерби мечу 21. кола ЈСЛ, пошто су као домаћини савладали актуелног шампиона Црвену звезду резултатом 2:1 (1:1). Пазарци су први пут у историји клуба славили тријумф против црвено-белих, пошто су искористили прилике које су им се указале, док тим Ненада Лалатовића није имао довољно концентрације у завршници.

Кад једна екипа прокоцка пет-шест зицера, онда казна стиже као неписано правило. Црвена звезда није искористила своје шансе, а у 69. минуту после корнера, Дарка Лазића је лопта погодила у руку, а Владо Глођовић без двоумљења показао на белу тачку. Сигуран са пенала био је Марко Јевтовић. Пре тога шансу утакмице није искористио Александар Катаи. Он је већ савладао и голмана Златка Зечевића, а онда лопту послао преко гола.

Шампион Србије је прокоцкао шансу да већ у првом полувремену реши меч у Новом Пазару у своју корист. У првих петнаестак минута домаћини су кидисали и имали више од игре, али нису имали изгледну прилику за гол. Ипак, у 15. минуту штопер Лазић је први пут погрешио на мечу и до лопте је дошао Адмир Кецап. Опасни нападач је изломио Звездиног штопера, лопту је кратко избио Анђелковић, она је дошла на ноге Предрага Павловића и Рајковић је савладан.

Duel Miroljuba Kostića i Darka Lazovića u meču Novi Pazar - Crvena zvezda
Дуел Мирољуба Костића и Дарка Лазовића у мечу Нови Пазар - Црвена звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Само минут касније Звезда је изједначила. Лопта је дошла до бека црвено-белих Милоша Цветковића, који се нашао на месту центарфора, реаговао је брже од штопера Тинтора и погодио стативу Зечевићевог гола, од којег се лопта одбила у мрежу.

Имала је Звезда доминацију до краја полувремена, а Лука Јовић пропустио је два зицера. Најпре није добро реаговао у 37. минуту, кад је имао шансу утакмице. Већ у 42. минузту Јовић је лоше захватио волеј са неколико метара и лопта отишла високо преко пречке.

Стрелци: Павловић у 15, Јевтовић у 69. (пенал) за Нови Пазар, а Цветковић у 16. минуту за Црвену звезду. Стадион: Новог Пазара. Играно без гледалаца. Судија: Владо Глођовић.

НОВИ ПАЗАР: Зечевић, Ђорђевић, Вуковић, Тинтор, Костић, Јефтовић, Мијић, Павловић, Радивојевић (од 63. минута Арсенијевић), Матос (Русмир од 78. минута), Кецап (Фалкао од 88. минута).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић, Цветковић (Аврамовски од 87. минута), Павићевић, Лазић, Анђелковић, Ковачевић Босанчић од 78 минута), Стојановић (Орландић од  минута 72. минут), Катаи, Лазовић, Паркер, Јовић.