СЛ: Србија доминантно до трона!

21.06.2014. 18:23

"Делфини" су до осме титуле у Светској лиги стигли убедљивим тријумфом над Мађарском у којем су у једном делу меча имали предност и од седам голова.

Ватерполо репрезентација Србије освојила је овогодишњу Светску лигу пошто је у финалу савладала Мађарску резултатом 10:6 (3:2, 4:0, 3:1, 0:3).

Србија је до победе стигла фуриозном игром у другој четвртини коју је решила у своју корист резултатом 4:0 и тиме потпуно "потопила" Мађаре, који до краја нису успели да ухвате прикључак. На уласку у последњи период "делфини" су имали чак седам голова предности (10:3), да би у последњих осам минута мало "отпустили гас", па су Мађари успели да ублаже пораз.

Најбољи у редовима Србије били су Филип Филиповић и Стефан Митровић са по три поготка, два је постигао Душан Мандић, док су по један постигли Андрија Прлаиновић и Душко Пијетловић. Мађарима није много помогао ни веома расположени Денеш Варга који је постигао четири гола, али је био усамљен у нападачким акцијама свог националног тима.

"Делфинима" је ово осма златна медаља на досадашњих 13 издања Светске лиге. Србија је као самостална држава шест пута била најбоља на осам одиграних завршних турнира, док је две титуле освојила 2005. и 2006. године заједно са Црном Гором.

У мечу за треће место Црна Гора је после много муке, преокрета и пенал-серије савладала Аустралије резултатом 12:9, иако је током целог меча имала заостатак, да би до петераца дошла поготком Муришића осам секунди пре краја регуларног дела.