ШОК У МОНТЕ КАРЛУ: Ђоковићева победничка серија је готова, ВЕСЕЛИ избацио ШАМПИОНА (ФОТО)

13.04.2016. 17:05
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

У осмини финала Чех ће играти против бољег из дуела Паоло Лоренци - Гаел Монфис.

Сензација у Монте Карлу. У мечу другог кола Мастерса, 55. на АТП листи Јири Весели је победио браниоца титуле и најбољег светског тенисера Новака Ђоковића са 2:1(6:4, 2:6, 6:4), после 126 минута. У наредном, трећем колу, односно осмини финала Весели ће играти против бољег из дуела Паоло Лоренци - Гаел Монфис

Србину је ово први пораз ове године, с тим напоменути да је у Дубаију предао меч Фелисијану Лопезу. Дакле ово му је први овогодишњи пораз на терену. На другој страни, Чеху је ово највећа победа до сада у каријери.

ОЛГА ДАНИЛОВИЋ: Велика је част бити члан једне од најбољи репрезентација на свету!

До седмог гема било је релативно "мирно", да би Чех унео мало неизвесности вођством од 30:0, а затим и првом брејк лоптом. Србин није дозволио изненађење, па је убрзо било 4:3. Дакле, до овог периода меча без брејкова. И у деветом гему, Весели је дошао до предности од 40:0, однсно нове брејк прилике. Убрзо ју је искористио и повео са 5:4. У десетом гему, Весели је сервирао при вођству 40:15, а Ђоковић је вратио иза линије. После 37 минута било је 6:4. односно 1:0 за Чеха.

НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ: Нови изглед Јелене Јанковић оставиће вас без рећи (ФОТО)

У другом сету, Ђоковић је до три везане брејк лопте дошао у шестом гему, а успео је да искористи прву. Тако је повео са 4:2, а убрзо је искористио и свој сервис, за 5:2. У осмом гему, Србин је искористио другу брејк шансу и повео изједначио у сетовима. Ова деоница је трајала 36 минута

Одлучујући сет почео је разменом брејкова, па је после 15 минута било 1:1.

У истом "ритму" наставило се и у наредним минутима. Весели је опет брејкнуо Ђоковића, а затим у четрвртом гему искористио брејк прилику и повео са 3:1. Новак је без изгубљеног поена смањио на 3:2, да би убрзо Чех повећао предност на 4:2. Србин је опет без изгубљеног поена смањио  противников "плус", на 4:3.

У деветом гему, имао је Весели и меч лопту, али се Ђоковић извукао и спасио свој сервис, за 5:4. Последња деоница која је трајала 53 минута завршена је резултатом 6:4.

ОВДЕ погледајте како изгледају специјалне патике које је носио Роџер Федерер, а ОВДЕ прочитајте више о акцији Црвене звезде