СП: Вертонген пресудио Корејцима

26.06.2014. 21:25 14:42
Jan Vertongen postiže gol na meču Koreja - Belgija na SP u Brazilu
Јан Вертонген постиже гол на мечу Кореја - Белгија на СП у Бразилу / Извор: Танјуг

Упркос игри са играчем мање током целог другог полувремена, дефанзивац Тотенхема донео трећи тријумф "црвеним ђаволима" и потврдио прво место у групи.

Репрезентација Белгије савладала је Јужну Кореју резултатом 1:0 (0:0) у мечу трећег кола Групе Х на Светском првенству у Бразилу.

Белгијанци су оправдали улогу фаворита на овом сусрету и забележили трећи тријумф у међусобним дуелима са Корејцима на Светским шампионатима и трећом победом сачували максималан скор на Мундијалу у Бразилу. Белгија је до победе стигла у 77. минуту, када је после шута Дивока Ориђија не баш најбољу интервенцију голмана Кима искористио Јан Вертонген и петим голом у дресу са државним грбом потврдио прво место у групи и дуел са Сједињеним Америчким Државама у осмини финала.

Reprezentativci Belgije slave gol Jana Vertongena na meču Koreja - Belgija na SP u Brazilu
Репрезентативци Белгије славе гол Јана Вертонгена на мечу Кореја - Белгија на СП у Бразилу / Извор: Танјуг

Да не иде све по плану за тим Марка Вилмотса, побринуо се везњак Белгијанаца Стивен Дефур који је у 44. минуту неопрезно стартовао на Шин-Вок Кима и зарадио директан црвени картон. Ипак, белгијски тим у наставку је искусно чувао резултат против веома агилних Корејаца које је само убедљив тријумф водио даље, а у таквој игри било је доста прилика за контру "црних коња", који су једну од својих шанси искористили, док је Тибо Куртоа био маестралан на голу Белгије и сачувао своју мрежу нетакнутом.

Белгија 3 3 0 0 9
Алжир 3 1 1 1 4
Русија 3 0 2 1 2
Јужна Кореја 3 0 1 2 1

Stiven Defur dobija crveni karton na meču Koreja - Belgija na SP u Brazilu
Стивен Дефур добија црвени картон на мечу Кореја - Белгија на СП у Бразилу / Извор: Танјуг

У другом мечу ове групе Алжир је направио још једну сензацију у Бразилу, пошто је после тријумфа над Корејом у претходном колу, овог пута одиграо нерешено (1:1) против Капелове Русије, па ће тим Вахида Халилхоџића играти у елиминационој фази, први пут у својој историји.

ЈУЖНА КОРЕЈА: С.Г.Ким, Јун, Ј.Г.Ким, Сон (Ђи 73), Ли, Коо, Хан (К.Х. Ли), Ки, Лее, Ш.В. Ким (Б.К. Ким 66), Хонг.

БЕЛГИЈА: Куртоа, Вертонген, Фелаини, Миралас (Азар 88), Мертенс (Ориђи 60), Ван Бујтен, Дефур, Лобертас, Дембеле, Јанузај (Шадли 60), Вандер Буре.

Пренос утакмице уживо могли сте да пратите на сајту "Србија Данас".

ТОК МЕЧА:

90 4. минут - КРАЈ!!! Белгија је забележила и трећи тријумф на овом шампионату. У осмини финала играће против САД-а, док ће са њима у нокаут фазу и Алжир који ће играти са Немачком.

Меч Алжир - Русија је завршен резултатом 1:1, па ће поред Белгијанаца у наредну фазу сензационално и екипа са севера Африке.

90 1. минут - Опсада гола Куртое, али Јонг Ли не успева да савлада сјајног чувара мреже Атлетика.

90. минут - После једног белгијског напада Азар, који је у међувремену ушао у игру, прихвата лопту, снажно шутира, али поред гола.

Корејци покушавају да уђу у добру прилику, али Белгијанци се труде да умртва те њихове нападе. И у томе успевају.

80. минут - Кеун-Хо Ли се нашао у доброј прилици пред петерцем "црвених ђавола", али је пребацио и Куртоу и гол.

77. минут - ГОООООЛ!!! 0:1! Ориђи је шутирао са двадесетак метара, Ким није најбоље интервенисао, па је на одбијену лопту натрчао Вертонген и сместио је у мрежу! Гол Белгијанаца са играчем више, иако се чини да је Вертонген можда био у офсајду!

73. минут - Шадли продире по левој страни, повлачи лопту на десну, шутира из изгледне ситуације, али је изблокиран.

61. минут - Ки после корнера добро скаче, али без превеликих проблема за Куртоу.

У овим моментима Алжир је на другом мечу ове групе у Куритиби изједначио голом Слиманија. Тренутним резултатима Алжир иде у осмину финала.

59. минут - Мертенс шутира сјајно из даљине, Ким брани. У контранападу Сон центрира са десне стране, али непрецизно, лопта добија чудан лет и пада на пречку.

Jeong-Ho Hong interveniše tokom susreta Koreja - Belgija na Mundijalu u Brazilu
Јеонг-Хо Хонг интервенише током сусрета Кореја - Белгија на Мундијалу у Бразилу / Извор: Танјуг

50. минут - Фелаини пада после старта Хонга на самој ивици шеснаестерца, али чини се да је било преблаго да би био слободан ударац, а камоли пенал.

51. минут - Ки је шутирао добро са неких 20-ак метара, али је лопта отишла преко гола.

ПОЛУВРЕМЕ

44. минут - Белгија остаје са 10 играча. После грубог старта са обе ноге Дефур је због директног црвеног картона морао пут свлачионице пре саиграча.

43. минут - Мертенс покушава али сигуран голман Ким.

Од првог минута меча води се велика борба, игра се на граници фаула што за резултат има све чешће јавне опомене.

Navijacica
Навијацица / Извор: Бета/АП

25. минут - Белгија пропушта најбољу шансу за вођство. После гужве у шеснаестрцу лопта се докотрљала до Мертенса који са свега три метра није успео да је смести у мрежу већ је послао преко гола.

18. минут - Вертонген је покушао али је лопта завршила поред гола.

17. минут - Кореа храбро парира фаворизованој Белгији. Тежиште игре премештено је на средину терена где се води велика борба за сваку лопту.

Navijacica

5. минут - Од првог минута Белгија је конце игре држала у својим рукама. Тежиште игре од почетка је премештено на половину Кореанаца, али још увек без правих шанси.

Аднан Јанузај је други најмлађи играч у историји Манчестер јунајтеда који је заиграо на Светском првенству.