СВЕТСКА ЛИГА: Србија убедљива против Русије!

20.01.2015. 19:24
Filip Filipović
Филип Филиповић / Извор: МН Press

Израбраници Дејана Савића забележили су и трећу победу.

Ватерполо репрезентација Србије савладала је селекцију Русије са 17:8 (4:2, 4:1, 5:2, 4:3), у оквиру 3. кола Б групе Светске лиге.

Изабраници Дејана Савића наставлили су у истом ритму на путу ка одбрани трофеја у Светској лиги остваривши трећу победу заредом. Након Шпаније (9:1) и Немачке (19:10) савладана је и Русија.

РУСИЈА: Иванов, Одонцов 1, Зинатулин 1, Сучков, Иванков 1, Андрјуков, Степањук 3, Латипов, Бичков, Нагајев 2, лисунов, Антипов, Корњејев.

СРБИЈА: Г.Пијетловић, Мандић 2, С.Рашовић 1, Ранђеловић, Суботић 2, Д.Пијетловић 1, Јакшић 2, В.Рашовић, Рађен 1, Филиповић 5, Убовић 1, С.Митровић 2, Ристичевић.

Руси су само повели, да би у наставку расположени капитен Филип Филиповић преузео ствар у своје руке и после четири минута било је 4:1 за Србију. У другој четвртини головима Суботића, Јакшића и Убовића Србија је одмакла на 7:2 и већ тада је било решено питање победника.

- Задовољан сам резултатом и односом према утакмици. Обавили смо посао, предстоје нам још три сусрета, настављамо по плану. Не треба заборавити да је пут био напоран, али срећом, то се није осетило - рекао је селектор Савић после меча.

У наредној утакмици ватерполисти Србије гостују репрезентацији Шпаније (17.02).