ВН АУСТРАЛИЈЕ: Караван кренуо по старом, шампион доминантно до пол позиције

14.03.2015. 08:35
Niko Rozberg, Luis Hamilton i Felipe Masa posle kvalifikacija za VN Australije
Нико Розберг, Луис Хамилтон и Фелипе Маса после квалификација за ВН Аустралије / Извор: Танјуг

У квалификацијама за прву трке нове сезоне у Алберт парку возачи Мерцедеса били су веома убедљиви.

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон освојио је пол позицију на првој трци 66. шампионата Формуле 1 који у недељу почиње у Мелбурну.

Актуелни шампион је доминантном вожњом надвисио клупског колегу Ника Розберга за више од пола секунде, а колико су убедљиви били возачи немачког тима говори чињеница да је први следећи возач, трећепласирани Фелипе Маса у Вилијамсу, квалификације окончао са готово 1,4 секунде заостатка за Британцем.

Хамилтон је на тај начин освојио своју 39. пол позицију у каријери, а четврту на аустралијском гран прију на којем није тријумфовао још од 2008. године.

ЧЕТИРИ ДЕБИТАНТА

Поред младог двојца Тора Росоа у новом шампионату Формуле 1 у недељу ће дебитовати и возач Заубера, Бразилац Фелипе Наср, односно Марусије, Шпанац Роберто Мерхи.

Квалификације на стази у Мелбурну обележио је и дебитант, 20-годишњи Карлос Саинц у Торо Росоу који је освојио одлично осмо место, док је рано ујутру у суботу историју Формуле 1 исписао и његов тимски колега Макс Верстапен који је са 17 година постао најмлађи возач у историји "летећег циркуса". Холанђанин је на званичном тренингу заузео 12. место.

Прве квалификације у сезони покуашће да заборави и повратнички тандем у најбржем светском каравану - Мекларен и Хонда. шампионски колектив с краја осамдесетих година у нову сезону ће кренути са позиција 17 и 18, које су у суботу заузели Џенсон Батон, односно Кевин Магнусен, који ће на старту сезоне заменити повређеног Фернанда Алонса.

Vozač Mercedesa Luis Hamilton u kvalifikacijama za VN Australije
Возач Мерцедеса Луис Хамилтон у квалификацијама за ВН Аустралије / Извор: Танјуг

Прва трка сезоне вози се у недељу од шест часова ујутру по средњеевропском времену.