WTA МОНТРЕАЛ: Ана прокоцкала шансу за дерби са Јеленом

07.08.2014. 07:34
Ana Ivanović
Ана Ивановић / Извор: Бета/АП

Ивановићева поражена после три сата велике борбе од Коко Вандевеге.

Ана Ивановић није успела да се пласира у осмину финалу WTA турнира у Монтреалу. Десета тенисерка света изгубила је после велике борбе од Американке Коко Вандевеге са 2.1, по сетовима 6:7 (7), 7:6 (7), 6:4 после два сата и 58 минута борбе. Вандевеге је победом покварила посластицу за српске навијаче, јер се у осмини финала неће састати Јелена Јанковић и Ана Ивановић. Јелена ће тако имати прилику да освети млађу сународницу.

Ивановићева је имала шансу да слави у изједначеном мечу. У првом сету реализовала је трећу сет лопту у тај-брејку, док је у другом делу игре Ана имала заостатак од 4:1, вратила се у живот, спасила три сет лопте у 12. гему при резултату 5:6, али није успела да преокрене резултат.

Вандевеге је у тај-брејку, исто као Ана у првом, реализовала трећу сет лопту и изједначила на 1:1. Успела је Ана да се психички опорави, повела са 3:0 у одлучујућем делу меча, али је онда потпуно пала у игри и изгубила пет гемова у низу. Био је то крај, Вандевеге ће се против Јелене Јанковић борити за пласман у четвртфинале престижног турнира.