СПЕКТАКЛ У ЈЕКАТЕРИНБУРГУ: Сенегалци повели у ДВА наврата, али се Јапан није ПРЕДАО, на крају РЕМИ! (ВИДЕО+ФОТО)

24.06.2018. 17:00
SP u Rusiji 2018
СП у Русији 2018 / Извор: Реутерс

Фантастична утакмица.

Фудбалери Јапана и Сенегала у другом колу групе Х одиграли су нерешено 2:2. У веом узбудљивој утакмици, Сенегалци су у два наврата имали предност на овом мечу, али су упорни Јапанци успели да изједначе оба пута. Сенегал и Јапан сада имају по четири бода, међутим одлука о две најбоље екипе у групи Х које ће изборити пласман у осмину финале пашће у последњем колу 28. јуна.

СЛОМ ГАУЧОСА: Маскерано ОТКРИО ствари из СВЛАЧИОНИЦЕ, али и однос са ТРЕНЕРОМ (ФОТО)

РОНАЛДО ОЧИМА НЕ ВЕРУЈЕ: Хари Кејн ХЕТ-ТРИКОМ повео ТРКУ за Златну копачку (ФОТО)

Група Х - Сенегал, Пољска, Колумбија, Јапан

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90 1. минут: Одлична прилика да из слободног ударца Сенегал припрети, али су Африканци понов лоше извели казнени ударац.

86. минут: Последња измена у табору Сенегала.. Изашао је Нианг, ушао Дијуф.

78. минут: ГОООЛ ЗА ЈАПАН! Кеисуке Хонда је успео да изједначи!

74. минут: Поново Осако... Нова пропуштена прилика за Јапан.

71: минут: ГООООЛ! Сенегал поново ВОДИ! Забали је асистирао Вагуу, који је топовским ударцем поцепао мрежу Јапанаца за 2:1!

68. минут: Одлична позиција за центаршут после прекршаја Инуија, али су Сенегалци лоше извели слободан ударац.

66. минут: Измена у редовима Сенегала.. Изашао је Ндијае, а у игру ушао Кујате.

65. минут: Јапан пропушта нову шансу! Инуи је погодио пречку ударцем са 10-ак метара... Сенегал у проблему.

63. минут: Нова шанса за Осако, али је поново неспретно реаговао.. Фигурира за трагичара утакмице.

60. минут: Осако је промашио шансу утакмице! Са гол линије није успео да савлада голмана Сенегала.

54. минут: Поново је Мбаији запретио Јапанцима. Ударац са неких 20 метара вешто је зауставио Кавагучи.

49. минут: Шанса на об стране.. Осако је запретио главом Сенегалци, да би Африканци у контранападу преко Мбајиа пропустили добру прилику за ново вођство на мечу.

46. минут: Није било измена на старту другог полувремена.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА:

43. минути: Велика борба на средини терена... Јапанци оштрим стартовима секу нападае Сенегала.

39. минут: Шут Кавагучија... али без промене резултата.

38. минут: Нианг је побегао одбрани Јапана, али је Кавашима изашао на време и добро интервенисао...

33. минут: ГОООЛ! Успаванку на овој утакмици прекинуо је Инуи, фантастично пласираном лоптом у доњи десни угао за 1:1.

22. минут: Исмаил Сар је искористио добар центаршу са десне стране и у паду упутио добар шут ка Кавашими, али је голман Јапана био прибран и ухватио тај покушај.

17. минут: Јапанци су решили да брзо изједначе у овом дуелу, па је притисак ка голу Сенегала све већи и већи.

15. минут: Огромна гужва у казненом простору Сенегала, коју је искористио Хасебе и јаким ударцем припретио Сенегалцима, али је резултат остао непромењен.

12. минут: ГОООЛ! Грешка голмана Кавашиме, коју је искористио Садио Мане и послао лопту у мрежу Јапана за 1:0

7. минут: Слободан ударац за Јапан, али је центаршут Хасебеа био непрецизан.

6. минут: Завали је је искористио једну лопту и упутио ударац ка голу Јапана, али је лопта завршила далеко преко гола.

4. минут: Први корнер на утакмици за Сенегалце, после кога није било пуно узбуђења.

1. минут: Утамица је почела!

ЈАПАН - СЕНЕГАЛ: 2:2

СТАДИОН: Јекатеринбург

КАПАЦИТЕТ: 35.696

СТРЕЛЦИ: Мане 12. минут, Инуи 33. минут, Вагуу 71. минут, Хонда 78. минут, Хасебе 90 3 минут.

СУДИЈА: Ђанлука Роки (Италија)

ЖУТИ КАРТОНИ: Нианг 59. минут, Инуи 68. минут, Сабали 90. минут, Ндоје 90 1 минут.

ЈАПАН: Кавашима – Сакаи, Јошида, Шођи, Нагатомо – Хасебе, Шибасаки – Харагучи (Оказаки 75. минут), Кагава (Хонда 72. минут), Инуи (Усами 87. минут) – Осако.

СЕНЕГАЛ: К. Ендиај – Сабали, Кулибали, Сане, Ваге – П. Ендиај (Ендоје 81. минут), А. Ендиај (Кујате 66. минут), Гана – Исмаила, Нијанг (Дијуф 86. минут), Мане.

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.