НИ ПЕНАЛ НЕ ПОМАЖЕ: Нигерија у НАЈДОСАДНИЈЕМ мечу на Мондијалу УПЕЦАЛА Рибаре! (ВИДЕО+ФОТО)

22.06.2018. 18:55
Nigerija
Нигерија / Извор: Реутерс

Утакмица другог кола Д групе.

Брзо су Нигеријици преболели пораз на премијери од Хрватске и до првог тријумфа на Мондијалу у Русији дошли победом над Исланђанима 2:0. Јунак успеха био је двоструки стрелац Ахмед Муса, који је одиграо најбољу партију у сезони.

Колико је интересовање за утакмицу била на Исланду, говори податак да су сви запослени у овој острвској држави имали скраћено радно време, како би посматрали дуел другог кола.

ИНЦИДЕНТ У ТРАНСУ: Док су Бразилци СЛАВИЛИ победу, селектор Тите доживео ВЕЛИКУ непријатност! (ВИДЕО)

ЛУДНИЦА У САНКТ ПЕТЕРБУРГУ! Навас ИЗЛУЂИВАО Нејмара, а Кутињо ПРЕСУДИО храбрим Костариканцима! (ФОТО)

НАШИ НАВИЈАЧИ РАСПАЛИЛИ КОЛО: Цео Калињинград се окретао за ОВЕ две СРПСКЕ ЛЕПОТИЦЕ (ФОТО)

На терену се, ипак, нису приметили, обзиром да је Нигерија после успаваке у првих 45 минута, без већих проблема у наставку дошла до првенца на Мондијалу у Русији.

Већ у другом минуту Исланђани су створили прилику. Одлично је шутирао Гилфи Сигурдсон из слободног ударца, али је голман афричке селекције Узохо био на висини задатка.

Недуго затим поново је Сигурдсон запретио Нигеријцима, његов ударац ишао је у леви угао, али се чувар мреже афричке селекције извио колико је дуг и парадом зауставио покушај.

Прилично тактичка игра убила је фудбал до одласка на полувреме, па се без конкуренције ова утакмица истакла као једна од нај незанимљивијих од почетка Светског првенства.

Монотонију је већ на старту другог полувремена прекинуо Ахмед Муса. На истеку49. минута одлично је по десној страни прошпартао Виктор мозес и заврнуо лопту у шеснаестерац, где је примио Муса, уштоповао је, а затим распалио и савладао голмана Узохуа за вођство Нигеријаца - 1:0.

Вођство је Африканцима дало крила, који су стекли самопоуздање и појачали нападе. Пажњу је завредео и ударац Ендидија из даљине, ипак, голман Халдорсон био је на месту и одбранио овај покушај у 57. минуту.

Динамичније издање екипа виђено је у наставку, па је нову шансу за Нигерију пропустио Мозес девет минута касније. Ударац по земљи везисте Челсија прохујао је неколико сантиметара поред гола.

Убрзо затим уследио је одговор Исланђана, Рурик Гисласон је опалио надомак шеснаестерца, међутим, његов пројектил отишао је тик изнад пречке гола Узохоа.

Колико су само среће имали Исланђани у 75. минуту. После ударца Ахмеда Мусе уздрмала се пречка Рибара, међутим, што му тада није пошло за ногом, јесте само неколико секунди касније. Соло акцијом изломио је чуваре у шеснаестерцу, а онда рутински савладао Халордсона, за потврду прве победе на Светском првенству.

Нису успели Исланђани да дођу до утешног гола ни у 80. минуту, када им је досуђен пенал. После новог гледања ВАР-а, судија Конгер је показао на белу тачку. Претходно је Кенет Омеруо зауставио Алфреда Финбогасона у казненом простору, одговорност је преузео Сигурдсон и пребацио целу тринбину иза гола Нигерије.

У последњем трећем колу, Нигерија игра против Аргентине у мечу који би директно могао да одреди другог путника у осмину финала из Д групе.

НИГЕРИЈА – ИСЛАНД 2:0

СТАДИОН: Волгоград Арена.

ГЛЕДАЛАЦА: 45.000

СТРЕЛАЦ: Муса 49. 75.

СУДИЈА: Метју Конгер (Нови Зеланд)

ЖУТИ КАРТОН: Идову (Нигерија)

НИГЕРИЈА: Узохо - Труст-Еконг, Балогун, Омеру - Мозес, Ндиди, Оби Микел, Етебо (90. Ивоби), Идову (46. Ебуехи) - Ихеначо (85. Игало), Муса.

ИСЛАНД: Халдорсон – Севарсон, Арнасон, Р. Сигурдсон (65. Игасон), Магнусон – Гунарсон (87. Скуласон), Г. Сигурдсон, Бјарнасон, Гисласон – Бодварсон (71. Б. Сигурдсон), Финбогасон.

Резултате и табелу групе Д погледајте ОВДЕ.

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.